حجت‌الاسلام هاشمی‌نژاد در گفت‌وگو با ایلنا؛

هاشمی روش‌های حاکم بر جامعه روحانیت را قبول ندارد

سیاست داخلی,حجت‌الاسلام سید احمد هاشمی‌نژاد,حجت‌الاسلام هاشمی‌نژاد

افرادی که این روزها در حاشیه برای ریاست مجلس خبرگان مطرح می‌شوند به هیچ عنوان توانایی این کار را ندارند و در صورت ورود به انتخابات قطعا در برابر هاشمی شکست می‌خورند.

سال‌هاست برخی اعضای شاخص جامعه روحانیت از جمله آیت الله هاشمی، ناطق نوری، حسن روحانی و دیگر چهره‌های مطرح در جلسات این تشکل شرکت نمی‌کنند اما همچنان عضو این تشکل محسوب می‌شوند. فردا و در جلسه روز سه‌شنبه جامعه روحانیت قرار است فردی که پس از آیت الله مهدوی کنی به ریاست جامعه روحانیت مبارز می‌رسد، انتخاب شود.

حجت‌الاسلام سیداحمد هاشمی‌نژاد با اشاره به حضور دوباره آیت الله هاشمی، ناطق نوری و حسن روحانی در جلسات جامعه روحانیت مبارز به خبرنگار ایلنا می‌گوید: هر سه شخصیت مدت‌هاست که در جلسات جامعه روحانیت شرکت نمی‌کنند چراکه روش‌های حاکم بر آن را قبول ندارند لذا فکر نمی‌کنم این سه بزرگوار بخواهند مجددا وارد جلسات جامعه روحانیت شوند مگر اینکه فضا به گونه‌ای پیش برود که یکی از این سه شخصیت به عنوان دبیرکل یا رئیس جامعه روحانیت مبارز مطمئن باشند که حتما انتخاب خواهند شد.

 

حجت‌الاسلام سید احمد هاشمی‌نژاد همچنین در خصوص مباحث مربوط به ریاست مجلس خبرگان رهبری اعلام کرد: آیت الله هاشمی را به عنوان با توجه به اینکه از پیش از انقلاب با وی در زندان شاه بودم٬ بهتر از هر فردی می‌شناسم. به نظر من آیت‌الله هاشمی بهترین فرد و بهترین گزینه برای ریاست مجلس خبرگان بوده و هست. شاید وی پیش از این تمایلی برای ریاست مجلس خبرگان نداشت اما خوشبختانه آنچه خواست اکثریت مردم و جریان‌های سیاسی حضور ایشان در این جایگاه بود.

وی ادامه داد: منظور آیت‌الله هاشمی از اینکه اعلام کرد "اگر احساس کنم افرادی که صالح نیستند برای انتخابات ریاست خبرگان کاندید می‌شوند، خواهم آمد" این است که کسی باید ریاست مجلس را بر عهده گیرد که توان اداره جلسات از لحاظ علمی، فکری و سیاسی را داشته باشد.

حجت‌الاسلام سید احمد هاشمی‌نژاد در پایان گفت: امروز من بهتر از آیت الله هاشمی فردی را برای اداره جلسات مجلس خبرگان نمی‌بینم. و اکثریت اعضای خبرگان نیز به ریاست آیت الله هاشمی در مجلس خبرگان تمایل دارند. افرادی که این روزها در حاشیه برای ریاست مجلس خبرگان مطرح می‌شوند به هیچ عنوان توانایی این کار را ندارند و در صورت ورود به انتخابات قطعا در برابر هاشمی شکست می‌خورند.

 

کد N596053