اظهارات پیرموذن و تاجگردون درباره وزیر پیشنهادی علوم/ فرهادی 200 رای می آورد

محمد فرهادی

کمال الدین پیرموذن نماینده مردم اردبیل معتقد است که محمد فرهادی در جلسه رای اعتماد 200 رای می آورد.

کمال الدين پير موذن عضو کمسیون صنایع و معادن در گفت و گو با خبر آنلاین، محمد فرهادی را فردی مورد وثوق رهبری و ملت دانست و افزود: من شخصی را با کفایت تر و خوش فکرتر از آقای فرهادی برای این وزارت خانه نمی بینم.

کمال الدین پیر موذن گفت: فرهادی اصلاح طلبی است که همیشه مدار رفتارش قانون بوده و در سوابق مدیریتی خود همیشه خوش درخشیده است. ما هم از ریس جمهور به خاطر انتخاب محمد فرهادی برای وزارت علوم تشکر می کنیم.

وی در ادامه افزود:من مطمئن هستم که ایشان در جلسه رای اعتماد مجلس، با کسب 200 رای از نمایندگان سکان دار وزارت علوم خواهد شد چرا که بیشتر اعضای کمسیون ها در مجلس شورای اسلامی  موافق ایشان هستند.

پیر موذن گفت:در جلساتی که  بین نمایندگان و فرهادی برگزارشدد ، وی تاسیس شرکت های دانش بنیان،ورود حوزه صنعت به دانشگاه ها، کاربردی کردن رشته ها و پرداختن به طرح ها و اصول اجرا نشده از جمله اهداف اصلی خود در دوران وزارت دانست.

عضو کمیسون صنایع و معادن  افزود: با انتخاب محمد فرهادی آرامش نسبی و نشاط سیاسی به دانشگاه های کشور باز می گردد و همچنین مشکلات دانشجویان خارجی از طریق راه حل های دیپلماتيک حل خواهد شد.

وی گفت: از آنجایی که کمیسیون آموزش عالی مجلس همواره در مورد انتخاب وزیر علوم حساس بود با انتخاب محمد فرهادی ازطرف آقای روحانی این حساسیت کمتر شده و تقریبا موافقیت خود را با ایشان اعلام کردند. این امید است که با انتخاب فرهادی دو قوه از بلاتکلیفی در خواهند آمد و انسجام بیشتری بین آنها بر قرار شود.

همچنين غلامرضا تاج گردون نماینده گچساران در مجلس شورای اسلامی نيز، نظر مثبت خود را نسبت به محمد فرهادی برای انتخاب وزیر علوم اعلام کرد. تاجگردون فضای عمومی مجلس را برای انتخاب فرهادی خوب پیش بینی کرد و گفت:به صراحتا اقای فرهادی رای بسیار بالایی را در مجلسبه دست خواهد آورد.

تاجگردون که خود یکی از موافقان آشتیانی وزیر منتخب قبلی بود بیان کرد:محمد فردهادی شخصی کاردان و با تجربه در حوزه وزرات است فردی که بار ها این مسئولیت را عهده دار بوده پس به خوبی از مسولیتش بر می آید.

2929

 

 

کد N595785