یک مقام آمریکایی: کری پیشنهاد تمدید مذاکرارت را داده است

بین الملل ایران در جهان

یک مقام آمریکایی با اشاره به اولین دیدار وزیران امور خارجه ایران و آمریکا در سه دهه اخیر اعلام کرد که کری در این دیدار پیشنهاد تمدید مذاکرات هسته ای را داده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از هاآرتض، عصر روز یکشنبه 23 آذر و در فاصله یک روز مانده تا پایان مهلت تعیین شده برای توافق جامع هسته ای، "جان کری" و "محمد جواد ظریف" وزیران امور خارجه آمریکا و ایران در وین دیدار کردند.

این اولین دیدار دو جانبه وزیران امور خارجه ایران و آمریکا در سه دهه اخیر بود و موضوعی که در این دیدار به بحث گذاشته شد راه های کاهش اختلافات موجود برای رسیدن به توافق جامع هسته ای بود. 

از محتوای موارد مطرح شده در این دیدار خبری منتشر نشده اما یک مقام آمریکایی به هاآرتض گفته که کری در این دیدار پیشنهاد تمدید مذاکرات را برای چند ماه به ظریف داده است. 

کری پس از گفتگو با وزیر امور خارجه ایران، در میهمانی شامی که با حضور "کارتین اشتون" مسئول سابق سیاست خارجی اروپا، "فرانک والتر اشتاین مایر" وزیر خارجه آلمان، "لوران فابیوس" وزیر امور خارجه فرانسه و "فیلیپ هاموند" وزیر امور خارجه انگلیس برگزار شد شرکت کرد. کری همچنین شب گذشته بطور جداگانه با وزیران خارجه عربستان سعودی و روسیه در وین دیدار کرد.