تحولات سوریه/

خط پشتیبانی از تروریست‌ها در حلب شکسته شد/ شرط مخالفان برای پذیرش طرح "دی میستورا"

بین الملل خاورمیانه و آفریقای شمالی

ارتش سوریه در آخرین درگیری‎ها در حلب توانست مهمترین خط پشتیبانی از تروریست‌ها را که تا ترکیه امتداد داشت، قطع کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، روزنامه سوری الوطن امروز در گزارشی از موفقیت‎های جدید ارتش سوریه در استان حلب (هم مرز با ترکیه) خبر داد.

بناراین گزارش، ارتش سوریه در آخرین عملیات خود در این استان توانست یک کمربند آتش (امنیتی) در اطراف شهر حلب ایجاد کند و از این طریق مهمترین خط پشتیبانی لجستیکی از گروه‎های تروریستی را که تا مرزهای ترکیه امتداد داشت، قطع کند.

ارتش سوریه طی این عملیات توانست به طور کامل گروه‎های تروریستی را تحت محاصره قرار دهد تا مقدمات لازم برای آزادی ساکنان  "نبل" و "الزهرا" که توسط تروریست‎ها تحت محاصره قرار دارند، فراهم شود.

منابع امنیتی اعلام کردند: با این عملیات ارتش سوریه، جبهه شرقی شهر حلب از تسلط تروریست‎ها به طور کامل خارج شده است.

از سوی دیگر، روز گذشته تلاش بیش از 700 عضو گروه‎های تروریستی برای نفوذ به دو منطقه نبل و الزهرا با مقاومت مردم این مناطق ناکام ماند. مردم این دو منطقه از ماه‎ها پیش در برابر تروریست‎ها سلاح به دست گرفته و از خانه و کاشانه خود دفاع می‎کنند.

منابع امنیتی در سوریه همچنین از ادامه درگیری‏‎ها میان نیروهای حمایت مردمی کرد و داعش در شهر "الیعربیه" در حومه الحسکه خبر می‏‎دهند.

در تحولی دیگر، شبکه اسکای نیوز گزارش داد: ائتلاف ملی مخالفان سوری با صدور بیانیه‎ای برای پذیرش طرح آتش بس "استفان دی میستورا" نماینده سازمان ملل در سوریه شرط گذاشته است. مخالفان سوری اعلام کرده‎اند با طرح ارائه شده از سوی دی میستورا نمی توان روند حل سیاسی بحران سوریه را آغاز کرد و باید مسائل دیگری نیز در آن گنجانده شود.