حال و هوای مخالفان توافق هسته‌ای در تهران /تجمع دانشجویان برای نقد تاکتیک هسته‌ای روحانی در وین!

نامه نیوز نوشت:

دانشجویان مخالف مذاکرات هسته ای در تهران یک روز مانده به ضرب الاجل پایان زمان دستیابی به توافق هسته ای به خیابان ها آمدند تا از دولت خود بخواهند تسلیم فشارهای غرب نشوند.

وب سایت شبکه خبری ان.بی.سی نیوز در گزارشی به تجمع دانشجویان بسیجی در تهران در مخالفت با مذاکرات هسته ای پرداخته و در این باره نوشت: در حالی که مذاکره کنندگان هسته ای ایران و غرب به شدت در تلاش هستند تا به توافق هسته ای در وین و در آستانه ضرب الاجل دست پیدا کنند، این دانشجویان به خیابان ها آمدند.

این گزارش در ادامه می نویسد: در حدود 300 دانشجو در مقابل راکتور هسته ای تهران گردهم آمدند و شعار مرگ بر آمریکا و اسرائیل را سر دادند. مردی نیز با در دست داشتن یک بلندگو در سخنانی تاکتیک مذاکرات هسته ای که از سوی حسن روحانی رئیس جمهور میانه رو ایران در وین در جریان بود را مورد انتقاد قرار داد.

ان.بی.سی نیوز همچنین می نویسد: همه معترضان، که در شکل و شمایل و لباس های مخالفان دولت بودند، تاکید کردند که همه تحریم ها علیه ایران باید کنار گذاشته شود و تهران باید اجازه دستیابی به حقوق هسته ای خود را داشته باشد.

یک دانشجوی 19 ساله که در میان این جمعیت بود به ان.بی.سی نیوز گفت: ما اینجاییم تا به آمریکا بگوییم ما تسلیم نمی شویم. ما هیچ گاه از حقوق خود نمی گذریم و با همه تحریم ها مخالفیم.

این پایگاه خبری در ادامه می نویسد: نظرات در ایران درباره مذاکرات هسته ای در وین متفاوت است. بسیاری خواستار توافق هسته ای و برداشته شدن تحریم ها هستند و امیدوارند اقتصاد ایران بهبود یابد و انزوای ایران در جهان پایان یابد. در مقابل برخی دیگر به ویژه تندروها که برخی از آنها روز یکشنبه به خیابان ها آمده بودند خواستار ادامه تمام و کمال برنامه هسته ای این کشور هستند.


45231

 

کد N595401