آیت‌الله مکارم‌شیرازی:

علما در مبارزه با افکار انحرافی وحدت نظر دارند

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي مکارم شيرازي,جريان‌هاي تكفيري

آیت‌الله مکارم‌شیرازی گفت: دیدگاه‌های علمای جهان اسلام درباره جریان‌های افراطی و تکفیری به هم نزدیک بود و همگان بر اهمیت وحدت و یکپارچگی در بین امت اسلام تاکید داشتند.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی گفت: دیدگاه‌های علمای جهان اسلام درباره جریان‌های افراطی و تکفیری به هم نزدیک بود و همگان بر اهمیت وحدت و یکپارچگی در بین امت اسلام تاکید داشتند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، این مرجع تقلید یکشنبه شب در دیدار جمعی از علمای اهل سنت شرکت کننده در کنگره جهانی جریان‌های افراطی و تکفیری از دیدگاه علمای اسلام اظهار کرد: باید تشکر کرد از همه علمایی که از کشورهای مختلف در این کنگره حضور یافتند.

وی افزود: همه علما با تابعیت‌های مختلف که در این کنگره شرکت کردند درباره موضوع مبارزه با افکار انحرافی و تکفیری اجماع داشته و در این زمینه همه وحدت نظر داشتند.

این مرجع تقلید ادامه داد: این کنگره تنها به همین دو روز ختم نمی‌شود و امیدواریم که این تلاش‌ها تا ریشه کن شدن جریان‌های تکفیری و افراطی ادامه یابد.

در ابتدای این دیدار تعدادی از علمای اهل سنت در سخنان کوتاهی از ابتکار آیت‌الله مکارم‌شیرازی در برگزاری این کنگره عظیم قدردانی کردند و حفظ وحدت و یکپارچگی در بین امت اسلامی را یکی از اصلی‌ترین راه های برون رفت از چالش تکفیری‌ها و جریان‌های افراطی دانستند.

کنگره جهانی جریان‌های تکفیری از دیدگاه علمای اسلامی روز یکشنبه با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری و به ریاست آیت الله مکارم شیرازی و دبیری علمی آیت الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید کار خود را با حضور جمع کثیری از علما و اندیشمندان جهان اسلام در سالن همایش‌های بین المللی رسول اکرم(ص) مجتمع فرهنگی و مدرسه علمیه امام کاظم(ع) قم آغاز کرد و امروز به کار خود پایان می‌دهد.

انتهای پیام

کد N595172