یک فعال دانشجویی:

فرهادی بین مجلس و دولت اجماع ایجاد می‌کند

تشكل دانشجويي,وزير علوم

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی گفت: با توجه به سوابق علمی وزیر پیشنهادی علوم می‌توان انتظار داشت که وی با رأی بالا از مجلس به عنوان وزیر علوم انتخاب می‌شود و اجماعی بین مجلس و دولت ایجاد می‌کند.

هاذی ذوالفقاری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: آقای فرهادی از ابتدا جزء گزینه‌های اصلی برای معرفی به مجلس بودند. شاید بتوان گفت که می‌شد زودتر از اینها ایشان را برای تصدی وزارتخانه علوم معرفی کرد. ایشان تجارب و سابقه زیادی در حوزه علمی کشور دارد.

وی ادامه داد: دکتر فرهادی از سال 64 تا 68 وزیر علوم بوده و سابقه اداره یک وزارتخانه دیگر را نیز در شناسنامه کاری خود دارد. در دولت آقای روحانی هم باز به عنوان وزیر علوم معرفی شده‌اند که امیدواریم بتوانند رأی اعتماد نمایندگان مجلس را کسب کنند.

این فعال دانشجویی گفت: عده‌ای هستند که کارهایی برای به انجام نرسیدن برنامه‌های دولت جهت پیشبرد اهداف علمی کشور انجام دادند. می‌توان گفت که تا حدودی نیز در کار خود موفق بودند. این صحبت را می‌توان از استیضاح وزیر علوم و رد وزرای پیشنهادی استنباط کرد.

وی همچنین ادامه داد: با توجه به روحیه‌ای که از آقای فرهادی سراغ داریم احتمال می‌دهیم که ایشان اجماعی از خواسته‌های نهادهای گوناگون در وزارتخانه علوم ایجاد کند. فرهادی بیشتر سوابق علمی دارد و بعید می‌دانیم که مجلس از لحاظ سیاسی به او مشکلی وارد کند و حتم داریم که با رأی خیلی بالا به عنوان وزیر انتخاب می‌شود.

انتهای پیام

کد N595114