اسد: تظاهر به مبارزه با تروریسم بی‌فایده است

رئیس‌جمهوری سوریه بر لزوم مبارزه جدی و واقعی با تروریسم تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه در دیدار با هیأت پارلمانی روسیه در دمشق گفت که مبارزه با تروریسم مستلزم تلاش جدی و اعمال فشارهای واقعی به حامیان تروریسم است.

بشار اسد افزود: ریشه کن شدن تروریسم پیش از هر چیز مستلزم مقابله با افکار تکفیری است؛ افکاری که توسط برخی از کشورها ترویج و تبلیغ می شود. ریشه‌کن نمودن تروریسم همچنین مستلزم اعمال فشارهای واقعی به حامیان مالی و تسلیحاتی تروریست ها است؛ همان‌ها که با کمک حامیان خود به راحتی وارد سوریه می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، رئیس جمهوری سوریه گفت: مبارزه با تروریسم باید جدی باشد و نباید به تظاهر به مبارزه با تروریسم بسنده کرد.

اسد ادامه داد: تداوم همکاری سوریه و روسیه در همه زمینه ها برای مبارزه با تروریسم و افکار افراطی و غیرمتعارف ضروری است.

این دیدار در حالی انجام شده است که ولید المعلم، وزیر امور خارجه سوریه چند روز دیگر با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه درباره راه حل بحران سوریه، دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

رئیس‌جمهوری سوریه اعمال فشار عملی و جدی علیه حامیان مالی و تسلیحاتی تروریست ها را خواستار شد و آن را گامی مهم در مسیر جنگ علیه تروریسم و رویارویی با تفکر تکفیری بر شمرد.

وی در ادامه از سیاست های اصولی مسکو در حمایت از ثبات حاکمیت ملی کشورها و همچنین استقلال در ترسیم سیاست‌های خود قدردانی و بر اهمیت استمرار هماهنگی میان دمشق و مسکو در همه زمینه‌ها تاکید کرد.

انتهای پیام

کد N595063