۴

بیانیه‌ای به مناسبت سالروز تاسیس بسیج دانشجویی به فرمان امام خمینی(ره)

  • ۵بازدید
  • ۴ رای
  • ۰ دیدگاه

به مناسبت دوم آذر، سالروز تاسیس بسیج دانشجویی به فرمان امام خمینی(ره) ، شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) در متن این بیانیه آمده است»

« بسمه تعالی

دوم آذرماه سالروز صدور فرمان تاریخی حضرت امام مبنی بر تشکیل بسیج دانشجو و طلبه است. 26 سال پیش در چنین روزی حضرت امام خمینی در فرمانی تاریخی «فرزندان بسیجی» خود را به تشکیل بسیج دانشجو و طلبه فرمان داده و در حالی که کمتر از 4 ماه از پایان جنگ تحمیلی نظامی علیه انقلاب اسلامی می گذشت، آن پیر روشن ضمیر با تیز بینی مثال زدنی خود میدان جدید رزم را شناخته و بسیجیان خود را به دفاع از سنگر فرهنگ و دانش در دانشگاه و حوزه فرا خواندند. همان‌گونه که ایشان در پیام پذیرش قطعنامه تاکید کرده بودند جنگ سخت نظامی پایان یافته و جنگ نرم فرهنگی آغاز شده بود.

گذر زمان و حوادث پیش آمده عمق نگاه استراتژیک و آینده نگرانه حضرت امام را روشن‌تر کرده و بسیج دانشجویی این آخرین میراث حضرت امام روح‌الله در طول این 26 سال هر کجا که تهدیدی اعم از داخلی و یا خارجی فکر به چالش کشیدن کیان انقلاب اسلامی را متصور شد، با قدرت و صلابت تمام حاضر شده و با همان روحیه جهادگرانه دوران دفاع مقدس، به دفاعی مقدس از آرمان‌ها و دستاوردهای این انقلاب پرداخت.

امروز نیز دانشجویان بسیجی؛ این فرزندان معنوی حضرت امام، همچنان بر آرمان‌های آن پیر مراد باقی بوده و اعلام می‌دارند کمال همت خود را برای حفاظت از دستاوردهای نظام اسلامی، که ثمره خون هزاران شهید بسیجی است، مخصوصا مهمترین رکن و ستون این انقلاب یعنی ولایت مطلقه فقیه و پرچمدار برحق آن حضرت امام خامنه ای، به کار خواهند بست و تا آخرین قطره خون بر دفاع از آرمان های مقدس پیر جماران ثابت قدم خواهند ماند.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.