بیانیه‌ای به مناسبت سالروز تاسیس بسیج دانشجویی به فرمان امام خمینی(ره)

به مناسبت دوم آذر، سالروز تاسیس بسیج دانشجویی به فرمان امام خمینی(ره) ، شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) در متن این بیانیه آمده است»

« بسمه تعالی

دوم آذرماه سالروز صدور فرمان تاریخی حضرت امام مبنی بر تشکیل بسیج دانشجو و طلبه است. 26 سال پیش در چنین روزی حضرت امام خمینی در فرمانی تاریخی «فرزندان بسیجی» خود را به تشکیل بسیج دانشجو و طلبه فرمان داده و در حالی که کمتر از 4 ماه از پایان جنگ تحمیلی نظامی علیه انقلاب اسلامی می گذشت، آن پیر روشن ضمیر با تیز بینی مثال زدنی خود میدان جدید رزم را شناخته و بسیجیان خود را به دفاع از سنگر فرهنگ و دانش در دانشگاه و حوزه فرا خواندند. همان‌گونه که ایشان در پیام پذیرش قطعنامه تاکید کرده بودند جنگ سخت نظامی پایان یافته و جنگ نرم فرهنگی آغاز شده بود.

گذر زمان و حوادث پیش آمده عمق نگاه استراتژیک و آینده نگرانه حضرت امام را روشن‌تر کرده و بسیج دانشجویی این آخرین میراث حضرت امام روح‌الله در طول این 26 سال هر کجا که تهدیدی اعم از داخلی و یا خارجی فکر به چالش کشیدن کیان انقلاب اسلامی را متصور شد، با قدرت و صلابت تمام حاضر شده و با همان روحیه جهادگرانه دوران دفاع مقدس، به دفاعی مقدس از آرمان‌ها و دستاوردهای این انقلاب پرداخت.

امروز نیز دانشجویان بسیجی؛ این فرزندان معنوی حضرت امام، همچنان بر آرمان‌های آن پیر مراد باقی بوده و اعلام می‌دارند کمال همت خود را برای حفاظت از دستاوردهای نظام اسلامی، که ثمره خون هزاران شهید بسیجی است، مخصوصا مهمترین رکن و ستون این انقلاب یعنی ولایت مطلقه فقیه و پرچمدار برحق آن حضرت امام خامنه ای، به کار خواهند بست و تا آخرین قطره خون بر دفاع از آرمان های مقدس پیر جماران ثابت قدم خواهند ماند.

انتهای پیام

کد N594837