دیدار مشاور رییس‌جمهور سنگال با امیرعبداللهیان

سیاسی

تنور دیانگ، مشاور و فرستاده ویژه رییس‌جمهور سنگال در دیدار با حسین امیرعبداللهیان، معاون عربی و آفریقایی وزیر امور خارجه، پیرامون مسائل مختلف دوجانبه، منطقه‌یی و بین‌المللی گفتگو کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، معاون وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با اشاره به اهمیت و جایگاه آفریقا در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، از تلاش های آقای دیانگ در توسعه و تحکیم روابط بین دو کشور تقدیر کرد.

تنور دیانگ نیز ضمن ابراز خرسندی از سفر به جمهوری اسلامی ایران، گفت: ایران کشوری مهم و کلیدی در منطقه است که بدون در نظر گرفتن نقش آن، نباید انتظار حل مشکلات منطقه را داشت و این نقش بر همه جامعه بین‌المللی آشکار است.

مشاور رییس‌جمهور سنگال هم‌چنین با ارائه گزارشی از تحولات غرب آفریقا از جمله انتخابات آتی در آفریقا و بحران ابولا، گفت: مشکلات آفریقا داخلی است و خارج از منطقه آفریقا حل شدنی نیست.

دراین دیدار هم‌چنین برخی از موضوعات مهم منطقه‌یی و بین‌المللی ازجمله مساله تروریزم و افراط‌گرایی و تحولات سوریه، عراق و فلسطین موردتبادل نظر دو طرف قرار گرفت.

در این دیدار امیرعبداللهیان با اشاره به دستاوردهای علمی - فناوری جمهوری اسلامی ایران در حوزه‌های مختلف، علمی و صنعتی، بر عزم کشورمان در مساعدت و همکاری با کشور دوست و مسلمان سنگال در زمینه‌های مورد توافق تأکید کرد.

جمهوری اسلامی ایران دارای سفارتخانه در داکار بوده و سنگال نیز به تازگی سفیر جدید خود در ایران را معرفی کرده و به زودی سفارت خود در تهران را افتتاح خواهد کرد.

انتهای پیام

کد N594800