تحسین محسن رضایی از عملکرد تیم روحانی در روند مذاکرات/ ظریف هوشمندی و مهارت خوبی از خود نشان داد

فارس نوشت:

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در صورت عدم حصول نتیجه و شکست احتمالی مذاکرات مسئولیت کامل آن متوجه آمریکایی‌ها و برخی کشورهای منطقه است.

محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ظهر امروز در نشست دبیران کمیسیون‌ها و کمیته‌های دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این مطلب گفت: همه مسئولین کشور تلاش کردند مذاکرات به نتیجه برسد اما اگر این مذاکرات به نتیجه نرسد نشان می‌دهد آمریکایی‌ها اراده‌ای برای انجام توافق ندارند و زیاده خواهی های آنها علت شکست بوده است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: همه نیروهای انقلاب و نظام با مذاکرات همراهی کردند، حتی نیروهای منتقد وارد چالش و نقد جدی نشدند و تعبیر رهبر معظم انقلاب درباره مذاکره کنندگان «بچه‌های انقلاب» بود.

وی همچنین در خصوص نتایج توافق احتمالی در مذاکرات فردا گفت: چنین توافقی باعث بهبود شرایط کشور در بلند مدت خواهد شد، اما نباید توقع تحول فوری را از نتایج مذاکرات داشت، بهبود شرایط کشور نیاز به تحول اساسی دارد، این تحول باید در برنامه ششم توسعه دیده شود.

رضایی درباره عملکرد تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان گفت: دولت زحمات زیادی کشیده است و آقای ظریف هوشمندی و مهارت خوبی در مذاکرات از خود نشان دادند و ظرفیت خوبی را به نمایش گذاشتند. در مجموع عملکرد آقای روحانی تا این سطح از مذاکرات خوب بوده است و ان شاءالله از این پس هم با رهنمودهای رهبری پرونده را معقولانه مدیریت می‌کنند و عملکرد قابل قبول فعلی را ادامه بدهند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص وفاق همه مسئولین درباره پشتیبانی از مذاکرات گفت: نتایج مذاکرات هر چه باشد با پشتیبانی رهبر معظم انقلاب و هماهنگی همه نیروهای انقلاب صورت گرفته است.

 

45503

کد N594755