محسن رضایی:

مسوولیت شکست احتمالی مذاکرات متوجه آمریکاست

مذاكرات ايران و گروه 1 5,محسن رضايي,دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام

محسن رضایی گفت: در صورت عدم حصول نتیجه و شکست احتمالی مذاکرات مسوولیت کامل آن متوجه آمریکایی ها و برخی کشورهای منطقه است.

محسن رضایی گفت: در صورت عدم حصول نتیجه و شکست احتمالی مذاکرات مسوولیت کامل آن متوجه آمریکایی ها و برخی کشورهای منطقه است.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا،‌ دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ظهر امروز در نشست دبیران کمیسیون ها و کمیته‌های دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این مطلب گفت: همه مسوولین کشور تلاش کردند مذاکرات به نتیجه برسد اما اگر این مذاکرات به نتیجه نرسد نشان می دهد آمریکایی ها اراده ای برای انجام توافق ندارند و زیاده خواهی‌های آنها علت شکست بوده است.

رضایی افزود: همه نیروهای انقلاب و نظام با مذاکرات همراهی کردند، حتی نیروهای منتقد وارد چالش و نقد جدی نشدند و تعبیر رهبر معظم انقلاب درباره مذاکره کنندگان «بچه های انقلاب» بود.

رضایی همچنین در خصوص نتایج توافق احتمالی در مذاکرات فردا گفت: چنین توافقی باعث بهبود شرایط کشور در بلند مدت خواهد شد، اما نباید توقع تحول فوری را از نتایج مذاکرات داشت، بهبود شرایط کشور نیاز به تحول اساسی دارد. این تحول باید در برنامه ششم توسعه دیده شود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره عملکرد تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان گفت: دولت زحمات زیادی کشیده است و آقای ظریف هوشمندی و مهارت خوبی در مذاکرات از خود نشان دادند و ظرفیت خوبی را به نمایش گذاشتند، در مجموع عملکرد آقای روحانی تا این سطح از مذاکرات خوب بوده است و ان شا الله از این پس هم با رهنمودهای رهبری پرونده را معقولانه مدیریت می کنند و عملکرد قابل قبول فعلی را ادامه بدهند.

رضایی در خصوص وفاق همه مسوولین درباره پشتیبانی از مذاکرات گفت: نتایج مذاکرات هر چه باشد با پشتیبانی رهبر معظم انقلاب و هماهنگی همه نیروهای انقلاب صورت گرفته است.

انتهای پیام

کد N594745