درگیری شدید فلسطینی‌ها با نیروهای اسرائیلی در قدس

سیاسی

به دنبال تعرض یهودیان تندرو به یک زن فلسطینی ۵۰ ساله و پاشیدن گاز فلفل به صورت وی در نزدیکی «باب المغاربه» در مسجد الاقصی که منجر به خفگی و انتقال وی به بیمارستان شد، درگیری‌های شدیدی میان فلسطینیان و یهودیان افراطی درگرفت.

در پی تعرض یهودیان تندرو به یک زن فلسطینی در مسجد الاقصی، درگیری‌های شدیدی میان فلسطینیان و این گروه از یهودیان درگرفت.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری الشرق الاوسط، به دنبال تعرض یهودیان تندرو به یک زن فلسطینی ۵۰ ساله و پاشیدن گاز فلفل به صورت وی در نزدیکی «باب المغاربه» در مسجد الاقصی که منجر به خفگی و انتقال وی به بیمارستان شد، درگیری‌های شدیدی میان فلسطینیان و یهودیان افراطی درگرفت.

در پی این حادثه، گروهی از نظامیان صهیونیست نیز به منطقه اطراف باب المغاربه و منطقه «وادی حلوه» در جنوب مسجد الاقصی حمله کردند و در حال حاضر این منطقه شاهد تنش است.

در همین حال، نظامیان اسرائیلی شب گذشته و بامداد امروز ۱۲ فلسطینی را در مناطق مختلف کرانه باختری بازداشت کردند و مدعی شدند که آن‌ها در عملیات‌های پرتاب سنگ و بمب‌های آتش‌زا به سمت صهیونیست‌ها مشارکت داشتند.

این بازداشت‌شدگان عمذتا از اعضا و فعالان جنبش مقاومت اسلامی (حماس) و جنبش جهاد اسلامی فلسطین هستند.

در تحولی دیگر، رسانه‌های اسرائیلی اعلام کردند که پلیس اسرائیل از امروز صبح تدابیر امنیتی جدیدی را در قدس برای سرکوب اعتراض‌های فلسطینیان اتخاذ می‌کند.

کد N594145