محسن كوهكن در گفت‌وگو با ایلنا:

احمدی‌نژاد نمی‌تواند با برند اصولگرایی به انتخابات وارد شود / انتقادات آیت‌الله جنتی با نگاه سیاسی نبود

سیاست داخلی,محسن كوهكن

اگر اصولگرایان دارای وحدت و اتحاد باشند امكان ادامه خدمت برای آنها مهیاست./چاره‌كار برای عدم تفرق، فقط همگرایی است/حتی كسانی كه در انتخابات‌های قبلی ساز جدایی می‌زدند و معتقد به رقابت در جریان اصولگرایی بودند نیز امروز از وحدت و ایجاد هم‌گرایی در میان اصولگرایان صحبت می‌كنند./احمدی‌نژاد با حلقه همراهانش هیچ‌گاه اعتقاد نداشت كه اصولگراست

یك فعال سیاسی اصولگرا تاكید كرد: اصولگرایان قصد دارند تا در انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی بیش از هر زمان دیگری با خیز و رویكردی همگرایانه و توام با وحدت در عرصه انتخابات وارد شوند.

محسن كوهكن در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در خصوص وضعیت اصولگرایان گفت: مجموعه اصولگرایان تجارب گذشته را به عنوان یك دستاورد ارزشمند قرار می‌دهند و در نشست‌ها و گفت‌وگوهایشان به این مسئله توجه دارند.

وی ادامه داد: اگر هر گروه و جریان سیاسی تجارب گذشته خویش را بدون تعصب مدنظر قرار دهد، آن گروه و جریان سیاسی می‌تواند به همگرایی و موفقیت دست یابد.

دبیركل جامعه اسلامی كارمندان با اشاره به پایگاه مردمی اصولگرایان اظهار داشت: متاسفانه در كشور٬ موسسه نظرسنجی كه نظرسنجی‌ و افكارسنجی‌های معتبری انجام دهد، وجود ندارد یا آنكه تحقیقاتش آنقدر فراوانی ندارد كه قابلیت تعمیم داشته باشد ولی از مجموعه نگرش‌سنجی‌ها و رویكردهایی كه از سوی مردم مشاهده می‌كنیم، متوجه می‌شویم اگر اصولگرایان وحدت و اتحاد داشته باشند٬ امكان ادامه خدمت برای آنها مهیاست.

كوهكن در خصوص اینكه اصولگرایان برای انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی چه برنامه‌هایی دارند و با چه رویكردی در انتخابات وارد خواهند شد؟ تصریح كرد: هنوز بحث درباره انتخابات بعدی مجلس زود است و 15 ماه تا این انتخابات باقی است ولی آنچه مسلم است، این است كه اقدامات مثبت و منفی آنها، اثرات خود را در زمان انتخابات نشان می‌دهد.

عضو شورای مركزی جبهه پیروان خط امام و رهبری تاكید كرد: اصولگرایان قصد دارند در انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی بیش از هر زمان دیگری با خیز و رویكردی همگرایانه و توام با وحدت در عرصه انتخابات وارد شوند.

وی در پاسخ به این سوال كه اصولگرایان برای عدم تكرار تعدد و تفرقه چه سازوكارهای اندیشه‌اند٬ خاطرنشان كرد: هر انتخاباتی سازوكار و نسخه خویش را دارد. انتخابات مجلس نیز از انتخابات ریاست جمهوری متفاوت است. هر چقدر تعداد كرسی‌ها برای یك انتخابات افزایش می‌یابد و دواطلبان نیز فزونی می‌یابند، سازوكارها نیز برای عدم تفرق و ایجاد اجماع بیشتر می‌شود.

این فعال سیاسی اصولگرا با تاكید بر اینكه چاره‌كار برای عدم تفرق، فقط همگرایی است، ابراز داشت: آنچه از نظر ما مطلوب است، اجماع برای لیست‌های انتخاباتی است و می‌توان بر در خصوص لیست‌ها نیز وارد مرحله ائتلاف شد و اعتقاد دارم كه زمینه برای ائتلاف و اجماع در راستای همگرایی میان اصولگرایان بیشتر از پیش شده است.

كوهكن در پاسخ به این سوال كه در دو انتخابات قبلی مجلس شاهد به وجود آمدن جبهه‌هایی جدید در میان اصولگرایان بوده‌ایم. آیا در این انتخابات نیز جبهه جدیدی در میان اصولگرایان ظهور می‌كند؟ بیان كرد: آنها كه خود را اصولگرا می‌دانند، متوجه هستند كه رمز موفقیت اصولگرایی در همگرایی است و سازوكار این همگرایی نیز باید تفاهم میان گروه‌های اصولگرا بدست بیاید.

دبیركل جامعه اسلامی كارمندان افزود: حتی كسانی كه در انتخابات‌های قبلی ساز جدایی می‌زدند و معتقد به رقابت در جریان اصولگرایی بودند نیز امروز از وحدت و ایجاد هم‌گرایی در میان اصولگرایان صحبت می‌كنند.

وی با اشاره به انتخابات مجلس آتی خبرگان یادآور شد: باید بگویم از هم‌اكنون همه گروه‌ها و سلائق اصولگرا محوریت جامعتین را برای انتخابات آتی مجلس خبرگان پذیرفته‌اند و بیان كردند كه از تصمیمات اصولگرایان برای انتخابات خبرگان تبعیت می‌كنند و این می‌تواند اولین گام در راستای دو انتخابات بعدی باشد.

عضو شورای مركزی جبهه پیروان خط امام و رهبری در پاسخ به این سوال كه برخی‌ها معتقدند كه جریان اصولگرایی به تندروها، جبهه پایداری و حامیان احمدی‌نژاد متمایل شده است، آیا شما این مسئله را قبول دارید؟ عنوان كرد: در هر تفكر و جریانی تندروها وجود دارند ولی باید بگویم كه اعتقاد ندارم جریان اصولگرایی به سمت تندروها گام برداشته است.

كوهكن درباره احمدی‌نژاد نیز گفت: آقای احمدی‌نژاد با حلقه همراهانش هیچ‌گاه اعتقاد نداشت كه اصولگراست و اینكه ایشان بخواهد برای انتخابات مجلس با برند اصولگرایی وارد شود، یك بحث مجزاست.

این فعال سیاسی اصولگرا درباره انتقادات برخی از گروه‌های اصولگرا مبنی بر اینكه به نظرات آن توجهی نمی‌شود و در سازوكارهای وحدت آنها شركت داده‌ نشده‌اند اظهار داشت: دوستانی كه چنین انتقاداتی دارند باید همراهی و حضور بیشتری نیز داشته باشند. آقای تقوی از تمامی از سلایق اصولگرایی دعوت كردند ولی برخی از سلائق خود شركت نكرده‌اند.

وی درباره انتقادات اخیر آیت‌الله جنتی درباره گسترش فساد تصریح كرد: من مسئله‌ای كه ایشان مطرح كرده‌اند را رد نمی‌كنم ولی بحث درباره فساد بررسی ریشه‌ای‌تر را نیز می‌طلبد.

دبیركل جامعه اسلامی كارمندان اضافه كرد: كسانی كه به دنبال فساد هستند آنقدر زیرك هستند كه در هر دوره و در هر دولتی بر سر كار بیایند. در كشور ما زمینه‌ها برای فساد مهیاست و ما باید تلاش كنیم این بسترها و زمینه‌ها از بین برود.

كوهكن در پایان تاكید كرد كه انتقادات آیت‌الله جنتی نگاهی سیاسی و جناحی نداشته است.

کد N594106