هشدار متحد مرکل نسبت به دیپلماسی اشتاین‌مایر در قبال روسیه

یکی از متحدان اصلی صدراعظم آلمان، به وزیر خارجه این کشور و حزب سوسیال دموکرات وی نسبت به اتخاذ رویکرد بسیار دوستانه در قبال روسیه در بحبوحه بحران اوکراین هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، "هورست سیهوفر" رهبر حزب اتحاد سوسیال مسیحی ایالت بایرن آلمان (CSU) در مصاحبه با اشپیگل گفت: می‌دانم فرانک والتر اشتاین‌مایر (وزیر امور خارجه آلمان) دیپلماتی معقول است و همینطور از این مساله آگاهم که ما به مذاکره با روسیه نیاز داریم اما مساله این است که آقای اشتاین‌مایر در حال اجرای دیپلماسی خودش در امتداد سیاست‌های آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان است که این اقدام می‌تواند بسیار خطرناک باشد.

اتحاد سوسیال مسیحی ایالت بایرن آلمان به رهبری سیهوفر، حزب خواهر اتحاد دموکرات مسیحی مرکل (CDU) است و همپیمان اصلی آن محسوب می شود.

این اظهارات پس از آن مطرح شد که ماتیاس پلاتزک، رئیس مجمع تجاری روسیه – آلمان پیشنهاد کرد که غرب باید الحاق شبه‌جزیره کریمه به خاک روسیه را به رسمیت بشناسد و وجهه ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه را حفظ کند.

وی که رئیس حزب سوسیال دموکرات آلمان (SPD) نیز هست، اولین مقام عالی‌رتبه آلمانی محسوب می‌شود که می‌گوید غرب باید برای کمک به حل بحران اوکراین الحاق کریمه را تایید کند. با این حال اشتاین‌مایر این نظر را رد کرده است.

سیهوفر می‌گوید، برخی از اعضای حزبش موافق رویکرد دوستانه‌تر در قبال روسیه هستند و وی تلاش می‌کند تا آنها را عاجز نگه دارد اما این اقدام در شرایطی که پیام‌های متفاوتی از حرب سوسیال دموکرات به گوش می‌رسد، دشوارتر می‌شود.

هورست سیهوفر، رهبر حزب اتحاد سوسیال مسیحی ایالت بایرن آلمان تاکید کرد: کشورهای غربی باید متحد بمانند و دولت آلمان لازم است تا صدای واحدی داشته باشد.

انتهای پیام

کد N593993