نماینده مسلمان پارلمان انگلیس:

2000 انگلیسی در عراق و سوریه عضو داعش هستند

بین الملل اروپا

یکی از نمایندگان مسلمان مجلس عوام انگلیس با اشاره به نادرست بودن آمارهای ارائه شده توسط دولت این کشور در مورد تعداد افرادی که از بریتانیا برای پیوستن به داعش به عراق و سوریه رفته اند گفت هم اکنون دو هزار انگلیسی در این گروه تروریستی حضور داشته و در حال جنگ هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ساندی تلگراف، بدنبال کشته شدن دو شهروند انگلیسی دیگر در عراق و سوریه، "خالد محمود" از اعضای مسلمان مجلس عوام انگیس اعلام کرد که دو هزار نفر از اتباع انگلیس هم اکنون در داعش حضور داشته و در حال جنگ با دولت های عراق و سوریه هستند. 

محمود با زیر سوال بردن آمارهایی که از سوی مقامات و نهادهای انگلیسی در مورد حضور 500 انگلیسی در میان اعضای داعش منتشر می شود، گفت: به اعتقاد من حضور دو هزار انگلیسی در میان اعضای داعش درست تر است. 

این نماینده مسلمان مجلس عوام در ادامه گفت: مقامات می گویند که 500 افراطی انگلیسی عضو داعش هستند اما آمار حقیقی سه و یا چهار برابر این تعداد است. 

بر اساس آمارهایی که در شبکه های اجتماعی انگلیس منتشر شده روزانه 20 انگلیسی با سفر به عراق و سوریه به داعش می پیوندند و این در حالی است که پیشتر اعلام شده بود در هر هفته فقط پنج انگلیسی به داعش می پیوندند.