نبیل قاووق: لبنانی‌ها طرح تکفیری‌ها را ناکام گذاشته‌اند/تعیین رئیس‌جمهور یک وظیفه ملی است

لبنان,حزب‌الله لبنان

معاون رئیس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان ضمن تاکید بر اینکه حزب‌الله به مساله ریاست‌جمهوری به عنوان مسوولیتی ملی می‌نگرد، گفت: تمامی لبنانی‌ها باید جهت اتخاذ موضعی واحد در برابر تروریسم تکفیری اولویت را به مذاکره و گفت‌وگو بدهند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت اینترنتی رونامه الشرق قطر، نبیل قاووق، معاون رئیس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان در سخنانی تاکید کرد: رهبر تکفیری‌ها از گسترش قلمرو خود در کشورهای عربی سخن می‌گوید اما جرأت نمی‌کند از لبنان حرفی بزند چراکه در لبنان معادله‌ای به نام معادله ارتش، مردم و مقاومت که تمامی طرح‌های تکفیری را ناکام گذاشته، وجود دارد.

قاووق افزود: لبنان با تکمیل معادله ارتش، مردم و مقاومت تبدیل به کشوری شده که قدرت زیادی در منطقه در مقابل خطر تکفیری‌ها و اسرائیل دارد و توانسته جلوی این خطر را بگیرد. اسرائیل می‌تواند از برتری خود بر ارتش‌های منطقه سخن بگوید اما اسرائیلی‌ها همواره از مانع اساسی که بر سر راه طرح آنها در منطقه است، سخن می‌گویند و این مانع افزایش قدرت موشکی مقاومت در لبنان است. برای همین هرچه نقش مقاومت و تاثیر آن در معادلات منطقه بیشتر شود لبنان نیز مصون‌تر و امن‌تر می‌شود.

قاووق تاکید کرد: لبنان امروز در مقابله با تکفیری دستاوردهایی را حاصل کرده که بیشتر کشورهای منطقه از به دست آوردن آن عاجزند. حتی لبنان توانسته با معادله ارتش و مقاومت به دستاوردهایی برسد که ائتلاف ضد داعش در سوریه و عراق از حصول آن ناتوان است. پس مایه افتخار لبنان است که تکفیری‌ها را شکست داد همان‌طور که اسرائیل را شکست داد.

وی افزود: حقایق درست بودن موضع حزب‌الله را آشکار ساخت. ما از حدود سه سال با خطر تکفیری نه با طایفه یا گروه خاصی در سوریه مقابله کردیم. خطر تکفیری گروه 8 و 14 مارس و تمامی لبنانی‌ها را تهدید می‌کند. چالش‌هایی که لبنان بان آن مواجه است، ایجاب می‌کند تا تمامی لبنانی‌ها اولویت را به مذاکره و دیدارها بدهند تا موضع واحدی برای مقابله با تروریسم تکفیری گرفته شود.

وی درخصوص مساله ریاست‌جمهوری لبنان گفت: ما به این مساله به عنوان مسوولیتی ملی می‌نگریم و کسانی که از خلأ ریاست جمهوری استفاده می‌کنند افرادی هستند که موجب طولانی شدن این خلأ می‌شوند.

انتهای پیام

کد N593920