طرح ساماندهی بازار شوش اجرا شد

تعزيرات حكومتي,شوش

طرح ساماندهی بازار شوش تهران با همکاری تعزیرات حکومتی، نیروی انتظامی، شهرداری و سازمان صنعت، معدن و تجارت اجرایی شد.

طرح ساماندهی بازار شوش تهران با همکاری تعزیرات حکومتی، نیروی انتظامی، شهرداری و سازمان صنعت، معدن و تجارت اجرایی شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پس از حدود دو ماه تلاش شبانه‌روزی و برگزاری جلسات متعدد، طرح ساماندهی بازار بلورفروشان شوش با توجه به بروز برخی مشکلات در محدوده بازار بلورفروشان شوش و مناسب‌سازی شرایط این بازار برای رسیدگی به تخلفات صنفی آن از سوی اداره کل تعزیرات استان تهران به همراه سازمان‌هایی از جمله شهرداری منطقه 16، اتحادیه بلورفروشان و نیروی انتظامی آغاز شد.

امید شهرآبادی رییس گشت‌های سیار تعزیرات حکومتی استان تهران گفت: از آنجا که میدان شوش و بازار بلورفروشان دیگر یک بازار شهری به حساب نمی‌آید بلکه یک بازار بین‌المللی است، بی‌نظمی‌هایی در این بازار مشاهده می‌شد و در این بی‌نظمی‌ها تخلفات غیرقابل کنترل وجود داشت.

وی ادامه داد: شهرداری منطقه و اتحادیه بلورفروشان برای ساماندهی این بازار از تعزیرات حکومتی استان درخواست کمک کردند و ما نیز از 2 ماه پیش برای رفع این مشکل اقدام کردیم. اگر مشکل بی‌نظمی رفع شود به طور قطع به تخلف هم می‌توان رسیدگی کرد.

رییس شعبه 41 تعزیرات حکومتی استان تهران بر مستمر بودن این طرح تاکید کرد و گفت: تعزیرات حکومتی وقتی طرحی را اجرا می‌کند آن را ادامه می‌دهد؛ چرا که طرح، یکسری اقداماتی است که باید استمرار داشته باشد و اینگونه تصور نشود حضور تعزیرات مستمر و ادامه‌دار نخواهد بود.

شهرآبادی درباره جمع‌آوری چرخ دستی و دستفروشان در این بازار گفت: تعداد چرخ دستی‌هایی که وجود داشت بسیار بیشتر از نیار بازار بود و یکسری اتباع افغان که بدون مجوز بودند در این بازار فعالیت می‌کردند که فعالیت آنها ممنوع شد.

وی تاکید کرد: اولویت کار با ایرانی‌هاست و دیگر از نیروی افغانی بدون مجوز در بازار بلورفروشان استفاده نمی‌شود.

رییس گشت‌های سیار تعزیرات حکومتی استان تهران گفت: طرح ساماندهی بازار بلورفروشان شوش از دو ماه قبل کلید خورده و این موضوع طی اطلاعیه‌هایی به فروشندگان و اصناف این منطقه اطلاع‌رسانی شده است. همچنین در این اطلاعیه ساعات کاری بلور و چینی‌فروشان در نیمه‌ اول و دوم سال مشخص شده است.

بنابر جلسات متعدد برگزار شده، قوانین جدید بازار بلورفروشان شوش به تصویب سازمان های مشارکت کننده و نمایندگان اتحادیه رسید. بنابر قوانین جدید که در قالب دو اطلاعیه به کسبه اطلاع رسانی شد ساعت فعالیت واحدهای صنفی در نیمه نخست سال 9 تا 20 و در نیمه دوم از 9 تا 18، زمان تخلیه و بارگیری کالا قبل از 9 صبح یا بعد از ساعت 20، محل توقف موتور سیکلت‌ها در خیابان مقاربان و محل توقف چرخ دستی ها در بنگاه عدل رضایی است.

همچنین بر اساس مقررات جدید، استفاده از فضای خارج از مغازه ها و دستفروشی ها و بساط گری در پیاده راه و خیابان ممنوع و تمام بساطی ها پنجشنبه و جمعه با ثبت نام در پاساژ مهتاب ساماندهی و مسقر می‌شوند و بکارگیری اتباع افغانی بدون مجوز و چیدن اجناس در خارج از مغازه ممنوع است.

اداره کل تعزیرات استان تهران پیش از این طرح ساماندهی بازارچه‌ شهرستانی واقع در میدان امام حسین و بازار تره و بار میدان تجریش را اجرا کرده بود.

انتهای پیام

کد N593827