ضربۀ مهلک ارتش سوریه به داعش

ایسنا نوشت:

نیروهای ارتش سوریه توانسته‌اند به بزرگترین مقر داعش در حومه غربی حسکة که به استان رقه متصل است، نزدیک شوند. در همین حال دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرده است که در حملات ائتلاف بیش از 910 تن از جمله 52 غیرنظامی سوری کشته شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت شبکه المیادین، ارتش سوریه منطقه زبدین در غوطه شرقی را پس از عقب نشینی گروه‌های مسلح به صورت کامل تحت کنترل خود درآورد و پاکسازی خیابان‌های این منطقه را آغاز کرد.

ارتش سوریه همچنان با اقدام تروریست‌های تکفیری داعش برای ورود به روستای سبع سکور و تل بارود در غرب شهر حسکة مقابله کرد.

ارتش سوریه موانع و مراکز ایست‌ بازرسی را در مناطق تحت کنترل خود در غرب حسکة به ویژه در مسیر شهر تل تمر ایجاد کرده‌ است.

در همین حال نیروهای سوری به پیشروی‌های جدیدی در مسیر حسکة - رقه که به مسیر ابیض معروف است، دست یافتند و پس از درگیری‌هایی که بیش از سه هفته به طول انجامید، چند روستا را تحت کنترل خود درآوردند؛ بدین ترتیب نیروهای سوری در نزدیکی ایستگاه نفتی ابیض که حسکه را به پالایشگاه حمص متصل می‌سازد، قرار گرفته‌اند و ارتش از این طریق به بزرگترین پایگاه داعش در کوه‌های عبدالعزیز در حومه غربی حسکه که از لحاظ جغرافیایی به استان رقه متصل است، نزدیک می‌شود.

ارتش سوریه همچنین به حمله به تروریست‌های داعش در روستاهای جنوبی و شرقی ادامه می‌دهد بالگردهای ارتش نیز مناطقی را در حومه دو منطقه الهول و تل حمیس که در نزدیکی مرزهای عراق قرار دارند، هدف قرار دادند.

از سوی دیگر، دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد: با آغاز حملات هوایی جنگنده‌های ائتلاف در سوریه بیش از 910 تن از جمله 52 غیرنظامی کشته شده‌اند.

این حملات با راهبری آمریکا و از حدود دو ماه قبل آغاز شده است.

دیده بان حقوق بشر تاکید کرد: در میان 52 غیرنظامی سوری، هشت کودک و پنج زن نیز هستند که در حملات موشکی و حملات هوایی ائتلاف که مناطق نفت خیز و دیگر مناطق را در تعدادی از استان‌های سوریه هدف قرار داده است، کشته شده‌اند.

این نهاد اعلام کرد: در حملات موشکی ائتلاف به مقرهای جبهه النصرة در حومه غربی حلب و حومه شمال ادلب، 72 تن از تروریست‌های النصره به هلاکت رسیدند.

در این حملات همچنین دست کم 785 تن از اعضای داعش به هلاکت رسیدند که بیشتر آن‌ها غیرسوری هستند.

5252

کد N593704