حملات ارتش لیبی به پایگاه‌های شبه‌نظامیان در طرابلس/ وقوع درگیری‌ها در غرب طرابلس و بنغازی

جنگنده‌های ارتش لیبی پایگاه‌های شبه‌نظامیان مسلح در طرابلس را هدف قرار داده و به سمت غرب پایتخت حرکت کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، منابع لیبیایی اعلام کردند که جنگنده‌های ارتش لیبی پس از اولین حمله به دنبال اعلام ارتش جهت آغاز جنگ در طرابلس، پایگاه‌های شبه‌نظامیان تندرو را هدف قرار دادند.

محمد حجازی، سخنگوی ارتش لیبی اعلام کرده بود که جنگ طرابلس از روز جمعه آغاز شده و نیروهای هوایی ارتش مراکز تروریست‌ها را هدف قرار دادند.

همچنین منابع نظامی اعلام کردند که نیروهای ارتش به سمت شهر «صدمان» در غرب طرابلس و گذرگاه مرزی «جدیر» در مرز با تونس حرکت کردند تا کنترل آن را در دست بگیرند.

ریاست ستاد ارتش لیبی نیز در بیانیه‌ای از شهروندان لیبیایی در طرابلس خواست تا از نزدیک شدن به مناطق تحت کنترل شبه‌نظامیان مسلحی که از سوی پارلمان تروریستی شناخته شده‌اند، دوری کنند چراکه نیروهای هوایی ارتش این مناطق را هدف قرار خواهند داد.

پارلمان منتخب لیبی گروه «فجر لیبی» در طرابلس و «شورای انقلابیون» در بنغازی را ترویست خوانده است.

از سوی دیگر دولت لیبی اخبار منتشر شده را درخصوص بسته شدن برخی فرودگاه و موسسات در لیبی تکذیب و اعلام کرد که چنین تصمیمی اگر اتخاذ شود به طور رسمی از سوی موسسات اعلام خواهد شد.

همچنین احمد الواحدی، عضو پارلمان در شهر بنغازی اعلام کرد: حملات ارتش به گروه‌های مسلح در طرابلس عملیات نهایی خواهد بود و ارتش لیبی پیروزی را در این جنگ به دست خواهد آورد.

وی درخصوص امکان حل بحران لیبی با گفت‌وگو و مذاکره گفت: ما با افراد مسلح مذاکره نمی‌کنیم کسی که مذاکره می‌خواهد باید ابتدا سلاح را کنار بگذارد.

منابع محلی لیبی نیز اعلام کردند که درگیری‌های مجددی میان نیروهای ارتش و گروه انصارالشریعه در منطقه «قمینس» در بنغازی رخ داد.

به دنبال وقوع درگیری‌ها در بنغازی چهار تن از نیروهای خلیفه حفتر، فرمانده سابق نیروهای زمینی ارتش ملی لیبی که رهبری عملیات کرامت را در این کشور برعهده دارد، کشته شدند.

جنگنده‌های وابسته به خلیفه حفتر مناطقی در مرکز بنغازی از جمله منطقه «الصابری» را که افراد مسلح در آنجا حضور دارند، بمباران کردند.

همچنین درگیری‌های شدیدی میان نیروهای فجر لیبی و گردان‌های «القعقاع» و «الصواعق» که وابسته به خلیفه حفتر هستند در جنوب شهر «ککله» در غرب طرابلس رخ داد که موجب کشته و زخمی شدن چند تن شد.

انتهای پیام

کد N593438