فرار دانشجوی کره‌شمالی از تلاش برای آدم ربایی

یک دانشجوی کره شمالی که در پاریس مشغول به تحصیل است، از تلاش برای آرام ربایی گریخت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، یک منبع آگاه فرانسوی می‌گوید، این دانشجوی کره شمالی که به نام "هان" معرفی شده، در حال تحصیل در رشته معماری است و زمانی که وی در فرودگاه پاریس حضور داشت برخی تلاش داشتند تا وی را به زور سوار هواپیمای پیونگ یانگ کنند که وی گریخت. این منبع آگاه که خواست نامش فاش نشود، گفت: "هان" از آن زمان تاکنون پنهان شده است.

هنوز مشخص نیست که آیا مقام‌های فرانسوی نقشی در فرار وی داشته‌اند یا خیر. همچنین هنوز معلوم نیست که چند نفر آدم ربا در این حادثه شرکت داشتند و یا هم اکنون کجا هستند. طبق گزارش‌ها، "هان" پسر یکی از مشاوران شوهر عمه قدرتمند کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی است.

جانگ سونگ تائک دومین فرد قدرتمند کره شمالی محسوب می‌شد اما در ماه دسامبر سال گذشته به اتهام خیانت اعدام شد. آژانس جاسوسی کره جنوبی بر این باور است که دولت پیونگ یانگ از جوخه اعدام برای کشتن نزدیکان شوهر عمه کیم جونگ اون استفاده کرده است.

"هان" در جریان موج دوم تبادل دانشجو در سال 2012 برای تحصیل در رشته معماری به همراه 10 تن دیگر وارد فرانسه شد. فرانسه و استونی تنها دو کشور اروپایی هستند که روابط دیپلماتیک رسمی با کره شمالی ندارند. با این حال فرانسه و کره شمالی دفاتر همکاری در کشورهای یکدیگر باز کرده‌اند که عمدتا مسائل فرهنگی و انسانی را پیگیری می‌کند. علاوه بر این فرانسه شماری از دانشجویان کره شمالی را نیز می‌پذیرد.

انتهای پیام

کد N593361