کاظم جلالی در نشست با نایب رئیس مجلس کره‌جنوبی؛

امیدواریم مذاکرات هسته‌ای با نتیجه برد-برد به پایان برسد

مجلس,مرکز پژوهش‌های مجلس

برنامه هسته‌ای ایران همواره از یک ماهیت کاملا صلح‌آمیز برخوردار بوده و جمهوری‌ اسلامی ایران در چارچوب دکترین هسته‌ای خود هرگز در مسیر تلاش برای دستیابی به بمب اتمی گام برنداشته است.

رئیس مرکز پژوهش های مجلس با بیان اینکه برنامه هسته ای ایران همواره از یک ماهیت کاملا صلح آمیز برخوردار بوده است ابراز امیدواری نمود که مذاکرات هسته ای جاری میان جمهوری اسلامی ایران و گروه 1+5 با نتیجه برد-برد به پایان برسد.

به گزارش ایلنا، کاظم جلالی رییس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی که به دعوت همتای پژوهشی خود در مجلس ملی کره‌جنوبی و به منظور گسترش همکاری‌های پژوهش پارلمانی ایران و کره‌جنوبی در سئول حضور دارد در نشستی مشترک با نایب رئیس مجلس ملی کره‌جنوبی دیدار و گفتگو نمود.

کاظم جلالی در این دیدار ضمن تاکید بر حقوق هسته‌ای ایران در چارچوب ان.پی.تی و قواعد بین‌المللی تاکید کرد: ایران در مذاکرات جاری هسته‌ای نهایت تلاش خود را برای رسیدن به یک نتیجه مطلوب به عمل آورده است و کشورهای غربی باید حقوق هسته ای ایران را به رسمیت به شناسد.

وی افزود: برنامه هسته‌ای ایران همواره از یک ماهیت کاملا صلح‌آمیز برخوردار بوده و جمهوری‌ اسلامی ایران در چارچوب دکترین هسته‌ای خود هرگز در مسیر تلاش برای دستیابی به بمب اتمی گام برنداشته است.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری نمود که مذاکرات هسته‌ای جاری میان جمهوری اسلامی ایران و گروه 1+5 با نتیجه برد-برد به پایان برسد.

جلالی در ادامه این نشست با اشاره به ظرفیت بسیار بالای مجالس دو کشور ایران و کره‌جنوبی تاکید کرد: مناسبات پارلمانی میان مجالس دو کشور همواره از یک روند رو به گسترش برخوردار بوده و مجالس ایران و کره‌جنوبی همکاری بسیار خوبی در مجامع پارلمانی دارند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: مرکز پژوهش‌های مجلس ملی کره‌جنوبی از توان و ظرفیت بسیار خوبی برخوردار است و با تکیه برهمین ظرفیت توانسته است تاکنون چهار سمینار بین‌المللی برگزار نماید.

رییس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در پایان تاکید نمود که تشکیل کارگروه‌های پژوهشی میان دو مرکز پژوهشی مجالس جمهوری اسلامی ایران و کره‌جنوبی می‌تواند به تقویت مناسبات پژوهشی مجالس دو کشور کمک شایانی نماید.

نایب رئیس مجلس ملی کره‌جنوبی نیز با اشاره به حجم بالای مناسبات تجاری دوجانبه ایران و کره‌جنوبی اظهار امیدواری نمود که تحریم‌های اعمال شده علیه ایران، هرچه زودتر با حل و فصل مسائل هسته ای با غرب برداشته شود.

کد N593359