آخرین اخبار از انتخابات بحرین/

رژیم آل خلیفه: میزان مشارکت بیش از 50 درصد بود/الوفاق: آمار ارائه شده تمسخرآمیز است

بین الملل خاورمیانه و آفریقای شمالی

درحالی رژیم آل خلیفه میزان مشارکت مردمی را در انتخابات پارلمانی و شهرداریهای این کشور بیش از 50 درصد برآورد کرد که جمعیت الوفاق بحرین این آمار را غیر واقعی و تمسخرآمیز می خواند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرآت البحرین، "خالد بن علی آل خلیفه" وزیر دادگستری رژیم آل خلیفه با اشاره به برگزاری انتخابات پارلمانی و شهرداریها که روز گذشته در بحرین برگزار شد ادعا کرد که میزان مشارکت مردمی در این انتخابات به بیش از 50 درصد رسیده است.

وی با اشاره به تحریم انتخابات از سوی مخالفان رژیم آل خلیفه مدعی شد که تحریم این انتخابات فقط 16 درصد بوده است.

در همین راستا جمعیت الوفاق بحرین، بزرگترین و مهمترین تشکل مخالف رژیم آل خلیفه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد آماری که دولت در خصوص میزان مشارکت مردمی در انتخابات پارلمانی اعلام کرده است، بسیار تمسخر آمیز، کاملا غیر واقعی و نادرست است.

در این بیانیه تاکید شده است که مقامات بحرینی با ارائه آمارهای آنچنانی سعی دارند که بر میزان گسترده تحریم این انتخابات توسط مردم بحرین سرپوش بگذارند و طبق گزارشهای موجود میزان مشارکت مردمی در انتخابات پارلمانی روز گذشته تنها 30 درصد بوده است که اگر نظامیها تحریم کنندگان را به اعمال برخی محرومیتها تهدید نمی کردند میزان مشارکت به این حد نیز نمی رسید.

"شیخ علی سلمان" دبیر کل جمعیت الوفاق بحرین شب گذشته اعلام کرد بود که 80 درصد از شرکت کنندگان در انتخابات روز گذشته نظامیان و خانواده های آنها بودند.