عضو فراكسیون اصولگرایان در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا خبر داد؛

برگزاری جلسات تخصصی فراکسیون اصولگرایان با فرهادی

مجلس,وزیر پیشنهادی علوم

نمایندگان كارنامه علمی و مدیریتی ایشان را مطالعه كرده و همان طور كه همكاران اعلام كردند افرادی به مراتب بهتر از ایشان در دانشگاه ها و وزارتخانه وجود دارند. ایشان در دوره مدیریتی خود معاون آقای معین بودند كه در آن دوران فضای دانشگاه ها فضای ملتهبی بود.

یك عضو فراكسیون اصولگرایان در پاسخ به این سوال كه نمایندگان چه نظری درباره محمد فرهادی دارند، گفت: بنا شده در هفته جاری فراکسیون اصولگرایان و همچنین کمیسیون‌های تخصصی جلساتی با آقای فرهادی برگزار کنند که طی آن به پرسش و دغدغه نمایندگان پاسخ داده خواهد شد. نحوه پاسخ آقای فرهادی به این سوالات به ویژه در مسائل مربوط به فتنه و همچنین مباحث مدیریتی نتیجه رای اعتماد نمایندگان را مشخص خواهد کرد.

حسین نجابت در گفت و گو با خبرنگار ایلنا درباره چرایی عدم رای اعتماد به وزیر پیشنهادی وزارتخانه علوم، تصریح كرد: نمایندگان بر این نظر بودند كه آقای دانش آشتیانی در جهت همان وزرای پیشنهادی وزارت خانه علوم بود و عضوی از یك جریان خاص سیاسی است. لذا به همان دلایلی كه آقای نیلی و آقای فرجی‌دانا استیضاح شد، ایشان نیز نتوانستند رای اعتماد از نمایندگان مجلس اخذ كند.

این عضو فراكسیون اصولگرایان در ادامه تصریح كرد: نگرانی نمایندگان در استیضاح آقای فرجی دانا از این بابت بود كه ایشان در عزل و نصب‌ها طرف كسانی گرفته بود كه صرفا سیاسی هستند و در فتنه های 78 و 88 نقش داشتند. در شرایطی كه آقای دانش آشتیانی نیز در همین جهت وزرای پیشنهادی وزارت‌خانه علوم بودند طبیعی است كه نمایندگان به او رای اعتماد ندهند.

نجابت در پاسخ به این سوال كه گفته می‌شود درباره رای اعتماد به آقای آشتیانی نمایندگان بدون پرداختن به مسائل علمی و مدیریتی فقط حوادث سال 88 را موضوع و محور اصلی خود قرار داده اند كه این با شان و جایگاه مجلس مغایرت دارد، تصریح كرد: نمایندگان كارنامه علمی و مدیریتی ایشان را مطالعه كرده و همان طور كه همكاران اعلام كردند افرادی به مراتب بهتر از ایشان در دانشگاه ها و وزارتخانه وجود دارند. مضاف بر اینكه فتنه خط قرمز ماست. ایشان در دوره مدیریتی خود معاون آقای معین بودند كه در آن دوران فضای دانشگاه ها فضای ملتهبی بود.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که نمایندگان چه نظری درباره محمد فرهادی دارند، گفت: بنا شده در هفته جاری فراکسیون اصولگرایان و همچنین کمیسیون‌های تخصصی جلساتی با آقای فرهادی برگزار کنند که طی آن به پرسش و دغدغه نمایندگان پاسخ داده خواهد شد. نحوه پاسخ آقای فرهادی به این سوالات به ویژه در مسائل مربوط به فتنه و همچنین مباحث مدیریتی نتیجه رای اعتماد نمایندگان را مشخص خواهد کرد.

 

کد N593182