روزی که وزیر بهداشت با سید حسن نصر الله همسفره بود

سید حسن نصرالله

مشرق نوشت:

در عکس، دکتر «سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی» در جمعی دیده می‌شود که یکی از آنان حجت‌الاسلام «سیدحسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله لبنان است.

«سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی»، وزیر فعلی بهداشت و درمان، به سال 1338 شمسی در «فریمان»(زادگاه شهید مطهری)، متولد شد. پدرش در «فریمان» عطار بود.

او در کودکی قرآن را نزد شیخ حسین مطهری (پدر شهید مرتضی مطهری) فرا گرفت. در سال 1356 وارد دانشکده پزشکی مشهد شد و ضمن تحصیل دانشگاهی در فعالیت­‌های اجتماعی سال‌های قبل از پیروزی انقلاب اسلامی فعالیت داشته و همزمان با گسترش موج انقلاب اسلامی با مشارکتی فعال، در رخدادهای سیاسی - اجتماعی شهر مشهد تأثیرگذار بود.

«سیدحسن» بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به عنوان یکی از مؤسسان نهاد انقلابی «جهاد سازندگی» در کشور نقشی فعال ایفا کرد. با شروع جنگ تحمیلی، مدت 33 ماه به عنوان یکی از طراحان مهندسی رزمی به صورت داوطلبانه در جبهه حضور داشته و در این مدت دو بار مجروح شد. برادر کوچک‌ترش نیز به علت مصدومیت شیمیایی ناشی از دوران جنگ، در سال 1372 به شهادت رسید.

 


روحانی با عمامه سیاه - سیدحسن نصرالله،
نفر دوم از چپ - سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی

تصویری که در پیش رو دارید، حدود سه دهه قبل به ثبت رسیده است. در این عکس، دکتر «سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی» در جمعی دیده می‌شود که یکی از آنان حجت‌الاسلام «سیدحسن نصرالله» دبیرکل فعلی حزب‌الله لبنان است. برای ما مشخص نشد که این نما در ایران برداشته شده یا در لبنان.

 

17231

 

کد N593178