مدیر مسئول روزنامه شرق:

فرهادی گزینه واجدالشرایطی برای وزارت علوم است

وزارت علوم

مدیر مسئول روزنامه شرق گفت: از حیث تجربه و سابقه می‌توان گفت که آقای فرهادی گزینه واجدالشرایطی برای وزارتخانه علوم، تحقیقات و فناوری است.

مدیر مسئول روزنامه شرق گفت: از حیث تجربه و سابقه می‌توان گفت که آقای فرهادی گزینه واجدالشرایطی برای وزارتخانه علوم، تحقیقات و فناوری است.

مهدی رحمانیان در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: با توجه به پالس‌های مثبتی که برخی از نمایندگان اصولگرای مجلس پس از معرفی آقای فرهادی به عنوان وزیر پیشنهادی وزارتخانه علوم، تحقیقات و فناوری دادند، می‌توان حدس زد که نسبت به وزرای پیشنهادی دیگر ایشان وضعیت بهتری در مجلس خواهند داشت.

وی با تاکید بر ضرورت حفظ ثبات وزارتخانه علوم، گفت: دیگر سر این مساله نباید به آقای روحانی فشار آورد. به اندازه کافی در این مدت بر سر این موضوع تحت فشار قرار گرفته بودند. از طرفی هم تا به حال رییس‌جمهور نشان دادند که رویکرد دقیق و مناسبی نسبت به این وزارتخانه دارد پس باید به او اعتماد کرد.

این فعال سیاسی همچنین افزود: تنها ایراد بارزی که می‌توان از آقای فرهادی گرفت این است که ایشان پزشک هستند و نه یک فرد علمی و آکادمیک. تا به امروز رییس‌جمهور تاکید داشتند که فردی جوان‌تر و از بدنه خود وزارت علوم به عنوان وزیر انتخاب شوند اما با این فشارها چاره‌ دیگری نبود.

رحمانیان با اشاره به سوابق وزیر پیشنهادی علوم، یادآور شد: از لحاظ تجربه و سیاست کاری، آقای فرهادی فردی پرسابقه به حساب می‌آیند و از تجربه وزارت در دو دولت‌های آقایان خاتمی و موسوی برخوردارند و امروز رییس هلال‌احمر هستند پس می‌توان گفت که گزینه واجدالشرایطی محسوب می‌شوند.

انتهای پیام

کد N593158