یک کارشناس مسائل دینی:

گروه‌های تروریستی برای تخریب اسلام ایجاد شده‌اند

اسلام,داعش,جريان‌هاي تكفيري

یک پژوهشگر مسائل دینی با بیان این‌که «دشمنان گروه‌های تروریستی و تکفیری را برای تخریب چهره اسلام ایجاد کرده‌اند» گفت:‌ علمای شیعه و سنی جهان اسلام باید اسلام واقعی را برای مردم جهان تشریح کنند.

یک پژوهشگر مسائل دینی با بیان این‌که «دشمنان گروه‌های تروریستی و تکفیری را برای تخریب چهره اسلام ایجاد کرده‌اند» گفت:‌ علمای شیعه و سنی جهان اسلام باید اسلام واقعی را برای مردم جهان تشریح کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی قنبرپور در گفت‌و‌گو با خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان این‌که «دین اسلام مسلمانان را به رعایت اعتدال توصیه کرده است» اظهار کرد: اسلام در همه مسائل از جمله مسائل دینی و اجتماعی با افراط و تفریط مخالف است و در قرآن نیز آمده است خیر الامور اوسطها.

وی در ادامه افزود: اسلام مخالف این است که مسلمانان دائما به عبادت بپردازند. در اسلام زمان و تعداد نمازهای روزانه مشخص شده است. در زمان پیامبر (ص) شخصی از اصحاب ایشان گوشه عزلت برگزید و به عبادت روی آورد. همسر این صحابه پیش پیامبر (ص) آمد و بابت گوشه نشینی همسر خود شکایت کرد. پیامبر (ص) هم مردم را به مسجد فراخواند و اظهار کرد عبادت صرف در اسلام توصیه نشده است و مسلمانان باید اعتدال را رعایت کنند. آنها باید هم عبادت کنند و هم به زندگی زناشویی و روزمره خویش بپردازند.

این پژوهشگر مسائل دینی در ادامه با بیان این‌که «اکنون عده‌ای به نام اسلام در منطقه دست به خشونت زده‌اند» خاطرنشان کرد: عده آنها دلیلی نمی‌شود که آنها مسلمان واقعی باشند. زیرا اسلام با خشونت مخالف است. خداوند به پیغمبر (ص) می‌فرمایند: ما تو را نفرستاده‌ایم مگر برای رحمت جهانیان. یا خداوند به پیغمبر(ص) اشاره می‌کند که ای پیغمبر تو به جایگاه بلندی که همان اخلاق نیکو است تکیه زده‌ای. در جنگ احد پیامبر (ص) جراحت بسیاری برداشت در آن حال اصحاب به پیامبر(ص) گفتند که دشمن را نفرین کند اما پیامبر(ص) گفت من پیامبر رحمت‌ام نه پیامبر نفرین.

قنبرپور همچنین خاطرنشان کرد:‌ استکبار، گروه‌های تکفیری را علم کرده است، در گذشته پاپ قبلی، اسلام و پیامبر(ص) را به خشونت گرایی متهم کرد و این اقدامات مقدماتی برای علم کردن داعش بود در حالی که اسلام صد در صد با خشونت مخالف است. در کجای اسلام آمده باید سر کسی را برید یا در مقابل دوربین‌های تصویربرداری جگر کسی را از درون سینه درآورد و به دندان گرفت. اسلام حتی با مثله کردن سگ مخالف است. این تروریست‌ها بویی از اسلام نبرده‌ا‌ند و هدفشان این است که اسلام واقعی را از بین ببرند.

این پژوهشگر مسائل دینی با بیان این‌که «علمای اسلام در معرفی اسلام واقعی کوتاهی کرده‌اند» خاطرنشان کرد:‌ مراجع و علما باید مردم را روشن کرده و اسلام حقیقی را به آنان معرفی کنند. روزگاری طالبان ایجاد شد اما مردم متوجه شدند که آنها مسلمان واقعی نیستند. اما اکنون دشمن داعش را ایجاد کرده تا آنها را به عنوان مسلمان به مردم جهان معرفی کنند.

قنبرپور در پایان با بیان این‌که «پیامبر (ص) در هنگام فتح مکه همه کسانی را که به او آزار رسانده بودند بخشید و از آنها انتقام نگرفت» خاطرنشان کرد: علما باید تلاش کنند تا اسلام واقعی را به مردم جهان بشناسانند.

انتهای پیام

کد N592602