رایزنی کری با هم‌پیمانان آمریکا درباره مذاکرات هسته‌ای

مذاكرات ايران و گروه 1 5,برنامه اقدام مشترك,برنامه اقدام مشترك جامع

خبرگزاری آسوشیتد پرس گزارش داد: وزیر امور خارجه آمریکا به منظور رفع موانع در مذاکرات هسته‌ای ایران در حال رایزنی با هم‌پیمانان آمریکا در این خصوص است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) و ‌به نقل از خبرگزاری آسوشیتد پرس، جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا در حال رایزنی با هم‌پیمانان این کشور برای یافتن راه‌حلی به منظور رفع موانع در مذاکرات هسته‌ای ایران است.

وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد:‌ کری که هم‌اکنون در وین، پایتخت اتریش حضور دارد قرار است عصر امروز (شنبه) با فرانک والتر اشتاین مایر، همتای آلمانی اش و لوران فابیوس، وزیر امور خارجه فرانسه دیدار کند.

او هم‌چنین قرار است از طریق تماس تلفنی با دیگران گفت‌و‌گو کنند.

بر اساس این گزارش مذاکره‌کنندگان ایران و آمریکا که از هفته گذشته تا کنون به منظور دستیابی به توافق نهایی بر سر برنامه هسته‌ای ایران و چگونگی لغو تحریم‌های بین‌المللی علیه این کشور به وین رفته‌اند در حال ادامه رایزنی‌های خود هستند. گزارش‌ها حاکی از آن است که اختلافات میان تهران و واشنگتن هنوز وجود دارد.

غرب ایران را به تلاش برای دستیابی به ظرفیت تولید سلاح هسته‌ای متهم می‌کند اما ایران که تاکید می‌کند فعالیت‌های هسته‌ای‌اش ماهیت کاملا صلح‌آمیز دارند با هدف کاهش نگرانی‌های بین‌المللی نسبت به برنامه هسته‌ای‌اش و حصول توافقی که منجر به لغو تحریم‌ها شود وارد این مذاکرات شده است.

انتظار می‌رود این مذاکرات تا ضرب الاجل 24 نوامبر به نتیجه نهایی برسد اما وجود اختلافات میان طرف‌های مذاکره کننده تمدید مذاکرات را محتمل کرده است.

انتهای پیام

کد N592442