پیام رییس مرکز پژوهش‌های مجلس به مناسبت هفته بسیج

سیاسی

رییس مرکز پژوهش‌های مجلس در پیامی به مناسبت هفته بسیج، بسیج را مدرسه عشق و ایثار دانست.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، کاظم جلالی در پیامی هفته بسیج را به تمامی بسیجیان تبریک گفت.

متن پیام رییس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی به شرح زیر است:

سالروز فرمان رهبر فقید انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل بسیج سرآغاز تولد ارتشی 20 میلیونی در 5 آذر ماه سال 1358 بود که در دوران بلوغ خود را در سال‌های دفاع مقدس پشت سرگذراند و اکنون چون درختی تنومند و بابصیرت خاک ایران اسلامی را در برگرفته و حافظ امنیت و آرامش کشور است.

بسیج در طول 35 سال از تبلور خود نشان‌داده است که در تمامی رخدادهای سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و نظامی، پیشتاز بوده و لحظه‌ای از آرمان‌های امام (ره) و ولایت و خط سرخ شهدا عقب ننشسته است.

بسیج مدرسه‌ عشق و ایثار است، که عاشقان مکتب آن فرهنگ ناب بسیجی را به سرمشق امام حسین(ع)، به خون شهدا، به فدارکاری ایثارگران و با پیوند ولایتمداری نگاشته‌اند و آن را به خاک جبهه‌ها و بوی چفیه‌ها مزین کرده‌اند.

امروز تولید دستاوردهای علمی و ارتقا توانمندی‌های دفاعی ایران اسلامی به دست متخصصان، دانشمندان و اساتید بسیجی کشور، نماد تبلور فرهنگ بسیج در بین اساتید و دانشجویان است که پرتو آن در هر نقطه از این سرزمین خودنمایی می‌کند.

اینجانب ضمن تبریک فرارسیدن هفته بسیج به بسیجیان بصیر و دریادل، یاد و خاطره شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی و سال‌های جنگ تحمیلی به ویژه شهدای بسیجی گرامی‌ می‌دارم.

انتهای پیام

کد N592391