ممدوحی:

برگزاری کنگره جریان‌های تکفیری در نابودی جریان‌ها تاثیرگذار است

اسلام,دين,جريان‌هاي تكفيري

یک عضو مجلس خبرگان گفت: باید علمای اسلام را گرد هم آوریم و برای آنها بیان شود که جریان‌های تکفیری به نام اسلام این جنایات را انجام می‌دهند.

یک عضو مجلس خبرگان گفت: باید علمای اسلام را گرد هم آوریم و برای آنها بیان شود که جریان‌های تکفیری به نام اسلام این جنایات را انجام می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم آیت‌الله حسن ممدوحی با اشاره به کنگره جهانی جریان‌های افراطی و تکفیری از دیدگاه علمای اسلام اظهار کرد: اگر بخواهیم به طور کلی بساط این جریان‌ها را برچینیم، باید علمای اسلام را جمع کنیم و برای آنها بیان کنیم که جریان‌های تکفیری به نام اسلام این جنایات را انجام می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: باید به علما بیان شود که اگر معتقدید این اقدامات از سوی اسلام نیست، چرا به مردم نمی‌گویید زیرا این امر یکی از ضروری‌ترین مسائل امروز است.

این عضو مجلس خبرگان با بیان این‌که «علمای بزرگ باید در این کنگره شرکت کنند و به بحث‌ و مذاکره بپردازند» گفت: این علما باید در کمیسیون‌های مخصوصی بحث کنند و مطالب آنها در تیراژ وسیعی در دنیا منتشر شود و تنها به برگزاری این کمیسیون‌ها اکتفا نشود.

وی خاطرنشان کرد: باید به گونه‌ای باشد که با همان موجی که آنها اقدام می‌کنند، با همان شدت کارهای اساسی انجام دهیم و این کار بر عهده رسانه‌هاست.

ممدوحی با تاکید بر حل مسئله تکفیری‌ها گفت: اسلامی که این افراد معرفی می‌کنند بر خلاف عقل، وجدان و همه ادیان الهی است و در قالب اسلام نمی‌گنجد، بنابراین باید به مردم دنیا اعلام کنیم که این جریانات مربوط به اسلام نیست بلکه این افراد کسانی هستند که هیچ دینی ندارند.

وی خاطرنشان کرد: این افراد مسلمان‌کش هستند، مگر می‌شود مسلمانی، مسلمان دیگری را بکشد، زخمی‌های آنها در اسرائیل مداوا می‌شود، این افراد هیچ دینی ندارند و در بین آنها هر ملیتی مانند روس، استرالیا،‌ لندن و فرانسه وجود دارد، بنابراین باید افشاگری در این زمینه صورت گیرد.

این عضو مجلس خبرگان یادآور شد: با برگزاری کنگره‌هایی باید علما جمع شوند و مردم را آگاه کنند و رسانه‌های قدرتمند در این زمینه وارد عمل شوند.

انتهای پیام

کد N592373