القاعده، "داعش" را متهم کرد

فارس نوشت:

مدتی پس از بیعت القاعده در یمن با داعش، گروهک تروریستی «انصار الشریعه» شاخه القاعده در یمن با انتقاد از داعش به سرکردگی ابوبکر البغدادی این گروهک تروریستی را به فتنه‌انگیزی متهم کرد.
اختلافات داخلی تروریست‌ها در یمن، وارد فاز جدید شده است. گروهک تروریستی «انصار الشریعه» شاخه القاعده در یمن ضمن انتقاد از سیاست‌های داعش، این گروهک تروریستی را به فتنه‌انگیزی در میان آنچه «پیکارجویان جهان اسلام» خواند، متهم کرد.

پایگاه خبری «وردنا» عراق، به نقل از «حارث النظاری» یکی از سرکردگان انصار الشریعه اعلام کرد که داعش با اقدامات یک جانبه خود در واقع به فتوای خود که دیگر گروه‌ها را به بعیت با بغدادی فرا خوانده بود عمل نکرده است.

وی همچنین اعتراف کرد اقدامات داعش و بغدادی بر خلاف شریعت خداوند و پیامبر اسلام است و ضمن اشاره به تحولات سوریه در سایه درگیری‌‌های مستمر داعش با جبهه النصره اعلام کرد که القاعده یمن از گروه خاصی در سوریه حمایت نمی‌کند.

النظاری ضمن تأکید بر اینکه اعلام ولایت‌های جدید در کشورهایی که داعش حضور گسترده‌ای ندارد منجر به ایجاد اختلاف در میان اعضای این گروه‌ها خواهد شد اعلام کرد که سرکردگی بغدادی بر گروه‌های دیگر به دلیل عدم رعایت شروط لازم برای «خلیفه» شدن باطل است.

پیشتر القاعده یمن با انتشار فایلی صوتی، با داعش اعلام بیعت کرده بود و تأکید کرده بود که عربستان سعودی را مورد هدف قرار خواهد داد.

52261

کد N591837