برگزاری همایش"تبیین قیام امام سجاد(ع)و حضرت زینب(س)در کاخ استکبار»"

امام حسين ع ,امام سجاد ع

همزمان با ورود کاروان اهل بیت(ع) به شهر شام در نخستین روز از ماه صفر‌، همایش "منشور عزت" در امامزادگان و بقاع متبرکه کشور برگزار می‌شود.

همزمان با ورود کاروان اهل بیت(ع) به شهر شام در نخستین روز از ماه صفر‌، همایش "منشور عزت" در امامزادگان و بقاع متبرکه کشور برگزار می‌شود.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، همزمان با ورود کاروان اهل بیت(ع) به شهر شام در نخستین روز از ماه صفر‌ و خطبه‌خوانی حضرت سجاد(ع) و عقیله بنی هاشم حضرت زینب کبری(س) در کاخ یزید‌، همایش "منشور عزت" «تبیین قیام حضرت امام سجاد علیه‌السلام و حضرت زینب سلام‌الله‌علیها در کاخ استکبار» در امامزادگان و بقاع متبرکه کشور برگزار می‌شود.

لزوم پیروی از سیره و منش خاندان اهل بیت (ع) و الگو گرفتن از مکتب حسینی مبنی بر تقابل با ظلم و بیان حقیقت حادثه عاشورا ویژه‌برنامه‌هایی با عناوین همایش "منشور عزت" اجرا خواهد شد.

در ضمن به لحاظ بهره‌مندی هرچه بیشتر از این همایش، از سخنرانان مطرح و آگاه ملی، استانی و شهرستانی که به خطبه حضرت سجاد (ع) و عقیله بنی هاشم حضرت زینب کبری (س) که در کاخ اموی ایراد شده استفاده خواهد شد. در این همایش از مداحان و شاعران مطرح آیینی کشوری و استانی خصوصا شاعران حماسه سرای میهن عزیز اسلامی جهت ایجاد فضای حماسی در این همایش استفاده خواهد شد.

شعار «لبیک یا حسین علیه‌السلام» و «لبیک یا زینب سلام‌الله‌علیها» به صورت ویژه در این روز در آستان مقدس امامزادگان طنین‌ انداز می‌شود.

همچنین در این همایش، کتاب منشور عزت با موضوع تبیین خطبه امام سجاد(ع) و حضرت زینب(س) در بین شرکت کنندگان توزیع خواهد شد.

انتهای پیام

کد N591755