مشاور رئیس‌جمهوری یمن: واشنگتن از صنعاء باج‌خواهی می‌کند / تهدید جدید القاعده علیه حوثی‌ها

آمريكا,يمن

مشاور رئیس جمهوری یمن در سخنانی خاطرنشان کرد: آمریکا از وجود گروهک‌های تروریستی وابسته به القاعده در یمن برای باج‌خواهی و دیکته کردن خواسته‌های خود بر نظام و دولت یمن استفاده می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، صالح الصماد، مشاور رئیس جمهوری یمن در مصاحبه‌ای با ریانووستی، خاطرنشان کرد: خلأ سیاسی در کشور زمانی که دولت در حال تشکیل شدن بود مانع اتخاذ تدابیر ریشه‌ای از سوی مسئولان و اعلام جنگ علیه تروریسم شد.

صالح الصماد که یک شخصیت اصلی در جنبش انصارالله یمن است، گفت: دولت باید برای حفظ حاکمیت و تمامیت ارضی یمن دست به هر کاری بزند. به ویژه این مساله زمانی ضروری به نظر می‌آید که مربوط به مداخله آمریکا و استفاده از پهپادها برای کشتار تروریست‌های مظنون در یمن باشد.

وی همچنین با تکذیب اخبار حمایت محرمانه ایران از جنبش انصارالله تاکید کرد: جنبش انصارالله بخشی از دولت وحدت ملی یمن است.

وی همچنین ادعاهای باطل آمریکا و عربستان را مبنی بر ارتباط مستقیم جنبش انصارالله با ایران را تکذیب کرد.

وی افزود: هیچ گونه شواهد مشخص و ثابتی تاکنون ارائه نشده است و ما هدف مشترکی را با ایرانی‌ها، فلسطینی‌ها و لبنانی‌ها دنبال می‌کنیم که همان مخالفت با طرح آمریکایی - اسرائیلی است.

صالح الصماد همچنین از رئیس جمهوری و نخست وزیر یمن خواست تا با حسن نیت نسبت به خواسته‌های مردم برای انجام گفت‌وگوها عمل کنند.

این در حالی است که قسام الریمی، فرمانده نظامی القاعده در یمن در نوار جدید ویدئویی تهدید کرده است که ضربه جدی به اعضای انصارالله (حوثی‌ها) وارد می‌کند.

وی خطاب به حوثی‌ها گفته است که آنچه در صنعاء و تعز رخ داد تنها عملیاتی قبل از کشتار بود. شما بهای سنگینی را خواهید پرداخت و شما هدف امروز ما هستید.

در این راستا شبکه اسکای نیوز عربی به نقل از القاعده در یمن اعلام کرد که در اثر انفجار بمبی که خودروی گروه حوثی را در استان البیضاء در مرکز این کشور هدف قرار داده بود 12 تن از اعضای این گروه کشته شدند.

این خودور در حال عبور از منطقه قیفه رداع بود که در معرض انفجار بمب قرار گرفت.

انتهای پیام

کد N591745