افسر ارشد ارتش چین یک تن یشم و پول نقد مخفی کرده بود

یکی از افسران ارشد ارتش چین به مخفی کردن بیش از یک تن پول نقد و یشم در زیرزمین منزلش اعتراف کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، دادستان‌های ارتش چین اعلام کردند، ژو کایهو، معاون سابق فرمانده کمیسیون مرکزی ارتش چین که سال گذشته میلادی بازنشسته شد به دریافت مبالغ بالای رشوه اعتراف کرده و احتمالا با اتمام تحقیقات با دادگاه نظامی مواجه خواهد شد.

در مارس سال جاری میلادی، دادستان‌ها منزل گران قیمت این مرد در پکن را مورد بازرسی قرار داده و بیش از یک تن پول نقد و دلار آمریکا، یورو و یوآن چین به همراه چند صد کیلوگرم سنگ یشم، اشیای آنتیک و سایر سنگ‌های قیمتی در زیر زمین منزل این مرد کشف کردند.

هفته نامه فونیکس که توسط تلویزیون فونیکس هنگ کنگ اداره می‌شود، نوشت: 10 کامیون نظامی چین برای خارج کردن این مبالغ پول نقد و سنگهای قیمتی به کار گرفته شدند.

شی جینپینگ، رئیس جمهوری چین که ریاست کمیسیون مرکزی نظامی چین را برعهده دارد، اعلام کرد که با فساد و اختلاس در کشور مقابله می‌کند و هدف اصلی‌اش انجام اقداماتی برای مدرن کردن نیروهای نظامی چین است.

ژو کایهو که در ژوئن سال جاری میلادی مساله اختلاس و رشوه گیری‌اش محرز شده بود، از سمتش برکنار و از ارتش و حزب حاکم کمونیست چین نیز اخراج شد.

انتهای پیام

کد N591443