حضور ده‌ها هزار نمازگزار در مسجد الاقصی / برگزاری تظاهرات ضد صهیونیستی در کرانه باختری

رژيم صهيونيستي,فلسطين

پس از اینکه نیروهای رژیم صهیونیستی اعلام کردند، اجازه می‌دهند فلسطینی‌ها در هر سنی در مسجد الاقصی نماز بخوانند ده‌ها هزار تن در مسجد الاقصی در میان تدابیر امنیتی صدها نیروی پلیس رژیم صهیونیستی اقامه نماز کردند، در همین حال و در حمله نیروهای رژیم صهیونیستی به راهپیمایی ضد شهرک‌سازی‌ها در روستای نبی صالح چند فلسطینی زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فلسطینی سما، عمر الکسوانی، مدیر مسجد الاقصی در سخنانی خاطرنشان کرد: نمازگزاران مسلمان از اقصی‌ نقاط قدس و اراضی 1948 راهی مسجد الاقصی شدند.

وی خاطرنشان کرد: در روز جمعه دست‌کم 40 هزار تن توانستند در مسجد الاقصی اقامه نماز کنند و هزاران تن از آنها از مناطق مختلف شهر قدس و اراضی سال 1948 آمده بودند.

حمله نیروهای رژیم صهیونیستی به راهپیمایی ضد شهرک‌سازی‌ها

در همین حال در حمله نیروهای رژیم صهیونیستی به راهپیمایی روستای نبی صالح که در اعتراض به شهرک‌سازی برگزار شد، چند فلسطینی به ضرب گلوله جنگی زخمی شدند.

کمیسیون هماهنگی مقاومت مردمی در روستای نبی صالح اعلام کرد: سربازان رژیم صهیونیستی گلوله جنگی، گلوله پلاستیکی، گاز اشک‌آور و بمب‌های صوتی شلیک کردند.

ده‌ها تن دیگر نیز به ضرب گلوله پلاستیکی و استنشاق گاز اشک‌آور مصدوم شدند.

از سوی دیگر، درگیری‌هایی در روز جمعه در استان‌های کرانه باختری میان فلسطینی‌ها و نیروهای رژیم صهیونیستی رخ داد.

منابع فلسطینی اعلام کردند که این درگیری‌ها در الخلیل، قلندیا، جلزون، کفر قدوم و عذون رخ داد.

یک شهرک‌نشین به سمت فلسطینی‌ها آتش گشود و از سوی دیگر یک شهرک‌نشین صهیونیست نیز به خودروی فلسطینی‌ها در ورودی شهرک بیت‌امر در شمال شهر الخلیل آتش گشود و پا به فرار گذاشت.

بر اثر این حمله خودروی فلسطینی‌ها آسیب دید اما فلسطینی‌ها در این حمله تلفاتی نداشتند.

از سوی دیگر، روزنامه هاآرتص گزارش داد که دو فلسطینی در عملیاتی دو تن از صهیونیست‌ها را به ضرب چاقو زخمی کردند.

هشدار عباس به اسرائیل نسبت به تبدیل درگیری‌های سیاسی به درگیری‌های دینی

در همین حال محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین خاطرنشان کرد: مردم فلسطین از اشغالگری‌ها رنج می‌برند اما تا به کی این اشغالگری‌ها ادامه خواهد داشت. ما خواهان این هستیم که با صلح زندگی کنیم.

وی در سخنانی در مراسمی به مناسبت روز جهانی همبستگی با مردم فلسطین در شهر رام‌الله گفت: ما نسبت به این مساله هشدار می‌دهیم که درگیری‌های سیاسی با اسرائیل به درگیری‌های دینی تبدیل شود و به اسرائیل می‌گوییم که از متوسل شدن به این مساله اجتناب کند چراکه این درگیری‌ها آغاز می‌شود اما پایان نمی‌یابد.

عباس افزود: ما اقدامات خشونت‌آمیزی یا کشتار غیرنظامیان از سوی هر طرفی که صورت بگیرد، محکوم می‌کنیم.

انتهای پیام

کد N591231