استقرار حجم گسترده‌ای از نیروهای انگلیسی در شرق اروپا

وزارت دفاع انگلیس اعلام کرد، در جریان مانور مشترک با لهستان بیشترین تعداد نیروهای انگلیسی طی شش سال گذشته به شرق اروپا اعزام شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، ماه گذشته لهستان که عضو ناتو است گفته بود طرح‌های بلند مدتی برای تغییر برخی از توانایی‌های نظامی خود به سمت مرزهای شرقی در دست دارد و این اقدام پس از الحاق شبه جزیره کریمه به خاک روسیه در ماه مارس سال جاری میلادی صورت گرفته است.

دولت انگلیس اعلام کرد: حدود 1300 سرباز کشورش در مانور مشترک ورشو- لندن در جنوب غرب لهستان شرکت می‌کنند و تانک‌ها و گردان‌های لهستانی نیز حضور دارند.

وزارت دفاع انگلیس در بیانیه‌ای اعلام کرد: هدف از این مانور نظامی تقویت همکاری‌های مشترک میان نیروهای مسلح لهستان و انگلیس است و این رزمایش نشان دهنده حمایت انگلیس از یک کشور ناتو در این منطقه است. استقرار بیشتر نیروها انتظار می‌رود ظرف دو سال آتی انجام شود.

سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در جریان نشست ماه سپتامبر در ولز برای تشکیل نیروهای واکنش سریع و افزایش رزمایش‌ها در شرق اروپا به بهانه اقدامات روسیه موافقت کرد.

انگلیس هم اکنون شش جنگنده تایفون متعلق به نیروی هوایی سلطنتی را برای گشت زنی بر فراز کشورهای بالتیک به کار گرفته است.

در همین حال ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو روز پنج شنبه اعلام کرد: هواپیماهای ناتو در سال جاری 400 بار در واکنش به اقدامات هوایی روسیه در اطراف اروپا که از زمان جنگ سرد بی‌سابقه بود، به پرواز درآمدند.

انتهای پیام

کد N591114