کاشفی: فرهادی از قشر دانشگاهی و نخبه است

مجلس شوراي اسلامي,وزير علوم

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: دکتر فرهادی فردی دانشگاهی و متخصص در حوزه پزشکی و مرتبط با مسائل دانشگاهی است و در دوره‌های مختلف مسئولیت داشته و از قشر دانشگاهی و نخبه محسوب می‌شود.

حسین کاشفی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در ارزیابی خود از وزیر پیشنهادی علوم و ضرورت هر چه سریعتر به ثبات رسیدن این وزارتخانه، با بیان اینکه همه وزارتخانه‌ها باید از ثبات مدیریتی برخوردار باشند تا بتوانند نسبت به اجرای برنامه‌هایشان اقدام کنند، اظهار کرد: آنچه که درباره وزارت علوم اتفاق افتاد کم‌سابقه و یا حتی می‌توان گفت بی‌سابقه بوده است.

وی افزود: شاهد بودیم که افرادی مقبول فرهیختگان دانشگاهی قرار می‌گرفتند و دانشگاهیان یک فرد را تایید می‌کردند اما از طرف دیگر برخوردهای یکطرفه و غیرکارشناسی و بدون توجه به مصالح عمومی انجام می‌شد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با بیان اینکه باید توجه داشت وجود نظرات غیرکارشناسی ناامیدی و بی‌اعتمادی را در جامعه رواج می‌دهد و به بی‌ثباتی کلی دامن می‌زند، گفت: امیدواریم با معرفی وزیر جدید دیگر شاهد چنین برخوردهایی نباشیم.

کاشفی گفت: به جای اینکه برنامه مورد توجه قرار بگیرد مسائل خارج از حیطه تخصصی دنبال می‌شود و نگاه‌ها در جهت برقرار شدن ثبات نیست.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در ادامه با تاکید بر اینکه اتفاق‌های رخ داده در اذهان مردم باقی می‌ماند، اظهار کرد: در سال‌های گذشته که مشکلات اقتصادی و مشکلاتی در حوزه سیاست داخلی و خارجی وجود داشت عده‌ای سکوت کردند در حالیکه درد یک نماینده باید حل مشکلات مردم باشد.

وی با بیان اینکه برخوردهای نمایندگان باید با خواست مردم تطبیق داشته باشد، ادامه داد: همه باید بدانیم که در وهله اول افعال و اقدامات ما در پیشگاه خداوند ثبت و ضبط می‌شود و بعد از آن مردم اتفاقات رخ داده را به ذهن خود می‌سپارند.

انتهای پیام

کد N591073