رییس مجلس در بازدید از ناوشکن های ایرانی در خلیج عدن: ایران کشوری صلح طلب و امنیت ساز است

رییس مجلس شورای اسلامی هنگام بازدید از ناوشکن های ایرانی مستقر در خلیج عدن گفت: امروز تمامی کشورهای دنیا به این نکته اذعان دارند که ایران صلح طلب و امنیت ساز برای منطقه است.

  به گزارش ایرنا، «علی لاریجانی» عصر جمعه در بازدید از دو ناوشکن جماران و ناو بالگردبر بوشهر که در جیبوتی پهلو گرفته اند، افزود: حضور دریادلان ارتش جمهوری اسلامی در خلیج عدن و آبهای منطقه برای مبارزه با دزدان دریایی و تسهیل تردد دریایی، امنیت را برای ما و منطقه تامین کرده که این برای ما افتخار آفرین است .

ناوچه جماران نخستین نمونه از کشتی های جنگی کلاس موج ساخت ایران است که به موشک های ضدکشتی و سطح به هوا، اژدرانداز، توپ پدافندی، ابزار ناوبری الکترونیکی نوین و امکانات جنگ الکترونیک مجهز است.

این کشتی با طول 94 متر، ظرفیت یک هزارو 420 تُن و سرعت 30 گره دریایی (56 کیلومتر بر ساعت)، توانایی حمل 140 ملوان و حمل بالگرد و سوخت گیری آن ها را نیز دارد.

لاریجانی گفت: در سالهای اخیر، ما شاهد نا امنی هایی در این منطقه بودیم که صدماتی را برای کشورهای مختلف در بر داشت اما حضور نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران امنیت را برای تردد کشتی ها ایجاد کرد.

رییس مجلس افزود: این اقدامات نشان دهنده سیاست ایران در ایجاد صلح و آرامش در این مناطق است، این در حالی است که برخی کشورها حضور ایران را عامل ناامنی می دانستند.

وی تصریح کرد: امروز همگان فهمیده اند که ایران صلح طلب و امنیت ساز برای منطقه است .

دکتر لاریجانی در جریان این بازدید، از امیر دریادار حبیب الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی و همکاران وی در این نیرو قدردانی کرد.

رییس مجلس ضمن بازدید از تمامی قسمت های ناوشکن جماران و بوشهر، از نزدیک در جریان اقدامات این ناوشکنها و ماموریتهای آنها قرار گرفت.

 

1717

کد N591068