لاریجانی پیش از عزیمت به جیبوتی در جمع خبرنگاران:

زمینه‌هایی برای تفاهم در کلیت مذاکرات هسته‌ای وجود دارد/ تاکید بر گسترش روابط پارلمانی

سیاست مجلس

رئیس مجلس شورای اسلامی پیش از سفر به جیبوتی در جمع خبرنگاران درباره دور نهایی مذاکرات ایران و 1+5 گفت: زمینه‌هایی برای تفاهم وجود دارد. در شرایط فعلی مجال خوبی برای تفاهم وجود دارد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر علی لاریجانی در جمع خبرنگاران درباره دور نهایی مذاکرات، گفت: تا آنجایی که به ما اطلاع داده اند مذاکرات جدی بوده است و طرفین اگر چارچوب وضع شده را مرور کنند زمینه‌هایی برای تفاهم در کلیت وجود دارد.

وی افزود: البته در برخی زمینه‌ها اختلاف نظر و فاصله‌هایی وجود دارد که تا پایان مذاکرات نهایی باید حل شود.

لاریجانی همچنین تاکید کرد: در برخی زمینه ها اختلاف نظرها حل شده و اختلاف هایی که حل نشده نیاز به زمان دارد تا در چارچوب کلی و در یک مسیر زمانی حرکت کند. در شرایط فعلی مجال خوبی برای تفاهم وجود دارد، به شرط اینکه نگاه عاقلانه و عادلانه‌ای باشد.

وی همچنین درباره اهداف این سفر به جیبوتی، گفت: سفر ما به جیبوتی سفر بسیار کوتاهی است و در این سفر رایزنی های منطقه ای و همکاری درباره حل مشکلات منطقه‌ای مطرح می‌شود.

لاریجانی ادامه داد: روابط پارلمانی ما با کشور جیبوتی بسیار خوب است و رئیس مجلس این کشور به ایران آمده و قطعا از این جهت یکی از اهداف ما گسترش روابط پارلمانی با این کشور است.

رئیس مجلس همچنین به دیدارش با برخی از روسای پارلمان‌های کشورهای آفریقایی در این کشور اشاره کرد و گفت: تلاش می‌کنیم با روسای پارلمان‌های کشورهای آفریقایی زمینه همکاری دوجانبه را فراهم کنیم.

خواندنی از سراسر وب