علم الهدی: جریانات سیاسی نتیجه مذاکره رامصادره نکنند/مردم تحمل ندارندرهبرانقلاب دوباره جام زهربنوشند

ایسنا نوشت:

امام جمعه موقت مشهد گفت:‌ اگر مذاکره‌کنندگان بتوانند به نتیجه مطلوب دست یابند یک جریان سیاسی حق ندارد این قضیه را به نام خود تمام کرده و حیات سیاسی خود را تجدید کند.

احمد علم الهدی ظهر امروز در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه در حرم مطهر رضوی با اشاره به جریان مذاکرات ایران و گروه 1+5‌ گفت: امروز همه چشم ها به مرکز وین دوخته شده تا نتیجه مذاکرات مشخص شود.

او ادامه داد: باید واقع‌گرا بود و توجه داشت که سرنوشت مذاکرات هر چه که باشد ملت ما سرسختانه مقابل دشمنان اسلام خواهد ایستاد که در رأس آنها آمریکا است.

علم الهدی گفت: عداوت این مردم با آمریکا هرگز از بین نخواهد رفت و این نفرت به صورت نهادینه شده در نسل ما باقی خواهد ماند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه گروه‌های سیاسی حق ندارند پیروزی در مذاکرات را به نام خود تمام کنند، تاکید کرد: همه باید بدانیم که اگر مقام معظم رهبری اجازه برگزاری مذاکرات را نمی‌دادند این پیروزی قابل دسترسی نبود.

علم الهدی گفت:‌ همچنین اگر این مذاکرات به توافق نرسید دولت نباید اجازه دهد برخی عناصر سودجو و اصلاح‌طلب با احتکار اجناس در بازار سودجویی کنند. دولتمردان ما باید جلوی این سودجویان که مانند زالو خون مردم را می مکند را بگیرند.

امام جمعه مشهد همچنین با اشاره به احتمال عدم حصول توافق در فرآیند مذاکرات گفت:‌ اگر بنا باشد همچنان این مذاکرات ادامه یابد ضمن تقدیر و تشکر از مذاکره‌کنندگان امیدواریم این فرآیند با حفظ عزت ملت ایران ادامه یابد.

او گفت: باید توجه داشت دستگاه تبلیغاتی حکومت‌های انگلیس و آمریکا به دنبال این هستند که نتیجه مذاکرات هرچه که باشد منجربه اختلاف افکنی در کشور ما شود. مذاکرات هر طور که تمام شود نباید مذاکره کنندگان به جای تقدیر، توبیخ شوند.

امام جمعه مشهد با بیان اینکه ملت ایران یک مرتبه نوشیدن جام زهر توسط امام مظلوم خود را تجربه کرده‌اند، گفت: این مردم تحمل ندارند مقام معظم رهبری دوباره جام زهر را بنوشند. هر نوع نتیجه‌ای که مذاکرات داشته باشد اگر خلاف میل مقام معظم رهبری باشد مردم در مقابل آن خواهند ایستاد.


علم الهدی در بخش بعدی سخنان خود با بیان اینکه نباید تعادل بین واردات و صادرات کالا در کشور بر هم خورد، گفت: در همه مباحث اقتصادی نگاه به دولت است با این حال اگر بنا باشد مردم به کمک مسوولان نیایند هیچ مدیری نمی تواند اقتصاد دولت را مدیریت کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: تقاضا تنها نقطه ای است که مردم می توانند به کمک دولت آمده و مدیران را در مدیریت اقتصاد کشور کمک کنند.

او گفت:‌ توسعه تقاضای کاذب در جامعه بزرگترین ضربه به مدیریت اقتصادی است اگر مردم در تقاضا افسار گسیخته عمل کنند مدیریت اقتصادی کشور نیز ناممکن خواهد شد.

علم الهدی گفت:‌ آن فرد ثروتمند که اقدام به خرید اتومبیل چند میلیارد تومانی می‌کند یک تروریست و الحادی است چون عطش تقاضا را بر مردم شدت می بخشد. مطمئنا کسی که با ماشین چند میلیاردتومانی در خیابان‌ها جولان می‌دهد تحریک‌کننده شهوات همه است.

 

4231

 

کد N590787