سردار نقدی در سخنان پیش از خطبه‌های نمازجمعه؛

اولین شبکه اطلاع رسانی مستقل این هفته افتتاح می شود

سیاست داخلی,سردار محمدرضا نقدی

اگر انرژی هسته‌ای حق مسلم ماست داشتن یک شبکه اطلاع‌رسانی با اتکا به توانایی‌های بومی حق مسلم‌تر ما است و امروز متخصصان ما خود مدیریت این شبکه را برعهده دارند و کار را به دست بیگانه نسپردند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه اگر انرژی هسته‌ای حق مسلم ماست٬ داشتن یک شبکه اطلاع‌رسانی با اتکا به توانایی‌های بومی حق مسلم‌تر ماست٬ گفت: این هفته شاهد افتتاح اولین شبکه اطلاع‌رسانی گسترده و مستقل از اینترنت خواهیم بود که با خط‌شکنی بسیجیان صورت می‌گیرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدرضا نقدی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران گفت: بسیج بزرگترین هدیه‌ای بود که امام (ره) به امت اسلام و همه آزادیخواهان بشر هدیه کرد.

وی ادامه داد: امروز ملت ما از برکات بی‌پایان این مجموعه الهی برخوردار است و از فیض وجود این جمع عظیم، نورانی و مخلص، پیروزی‌های بزرگی نصیب خود کرده است.

نقدی گفت: یکی از برکات بسیج نعمت امنیتی است که شاهد آن هستیم؛ در دنیای پر از جنگ و در شرایطی که در کشورهای اطراف اشغال و خونریزی و تجاوز جریان دارد و در کشورهای دیگر مستکبران هرجا که تصمیم می‌گیرند٬ حمله می‌کنند و آن کشورها را هدف قرار می‌دهند، ملت ما در آرامش مسیر رشد و تعالی خود را طی می‌کنند.

وی افزود: اگر ملت ما توانسته با حفظ آرمان‌ها و ارزش‌ها از تهدید دشمن مصون باشد، این حضور همه آحاد مردم در صحنه است که در قالب بسیج رقم خورده است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: زمانی که شما در مقابل قدرت‌های مستکبر قد علم می‌کنید باید نیرویی داشته باشید که بتواند با قوای آنها توازن برقرار کند، آیا ما استعدادهای آمریکای پلید و اروپای جنایتکار و تجهیزات آنها را داریم که توانسته‌ایم مانع تجاوز آنها شویم؟ این طور نیست.

وی گفت: وجود بسیج و مردم آگاهی باعث شده است حتی اگر ما 2 درصد امکانات آنها را هم نداشته باشیم آنها جرات نکنند به کشور ما حمله کنند.

نقدی با بیان انیکه صلابت امروز مدیون بسیجیان دیروز است٬ خاطرنشان کرد: صلابت بسیج برای مردم لبنان و فلسطین نیز الهام‌بخش بود و درس‌های بسیج به آنها منتقل شده است.

رییس سازمان بسیج مستضفین اضافه کرد: دیدیم فلسطینی‌ها با الهام از بسیج یکی از بزرگترین و مجهزترین ارتش‌ها را در غزه٬ زمین‌گیر کردند.

نقدی با بیان اینکه کشورهای غربی مجبورند مزدور خارجی استخدام کنند، گفت: مردم این کشورها حاضر نیستند به جبهه‌های جنگ بیایند و دولت‌های غربی از نیروهای خارجی با حقوق 20 میلیونی که از مالیات مردم کشورشان تامین می‌شود نیرو استخدام می‌کنند.

وی تصریح کرد: این در حالی است که در کشوری که آنها مدعی‌اند دیکتاتوری در آن حاکم است میلیون‌ها جوان آماده‌اند جانشان را نه فقط برای آب و خاک میهن خود بلکه برای دیگر ملت‌های مظلوم فدا کنند و گاهی جوانان ما اشک می‌ریزند و از ما می‌خواهند که آنها را به غزه، عراق و لبنان اعزام کنیم اما ما می‌گوییم که این کشورها به نیروی نظامی نیاز ندارند و به برکت بسیج ما، خود به مقابله با دشمن رفته‌اند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین حضور بی‌نظیر بسیجیان را نمادی از مردم‌سالاری دینی دانست و گفت: مدعیان مردم‌سالاری نه تنها مردمشان حاضر به پیوستن به نیروی نظامی جهت دفاع از کشورشان نیستند بلکه حتی برای به پای صندوق رای آمدن نیز مشکل دارند.

وی به انتخابات اخیر کنگره آمریکا اشاره کرد و بیان کرد: آنچنان مردم آمریکا با این انتخابات قهر کرده‌اند که دولتمردان آمریکا خجالت می‌کشند آمار درصد حضور مردم در پای صندوق‌های رای را منتشر کنند چراکه در بعضی ایالت‌ها حتی کمتر از 10 درصد واجدین شرایط پای صندوق‌ها حضور یافتند.

نقدی با دعوت از کشورهای غربی برای دقت در الگوی مردم‌سالاری دینی گفت: نه تنها در تظاهرات‌ و انتخابات بلکه در عرصه‌های جهاد و دفاع از میهن جوانان کشورشان صف به صف آماده‌اند.

وی مردم‌سالاری دینی را تجربه‌ای از حضور پر رنگ مردم خواند و با اشاره به اینکه این عرصه صرفا میدان جنگ نظامی نیست خاطرنشان کرد: امروز جوانان ما در برابر تجاوزکاران در جبهه‌های گوناگون آرایش گرفتند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تجاوز دشمن به مرزهای فکری و اعتقادی و خدشه‌دار کردن کرامت مردم ایران را یادآور شد و گفت: امروز بسیج با تشکیل حلقه‌های متعدد در مساجد و پایگاه‌ها با تزکیه، معرفت و بصیرت‌افزایی استمرار حرکت خود را تضمین می‌کنند.

وی از قد علم کردن بسیج در عرصه جبهه فرهنگی به منظور زنده نگه داشتن یاد شهدا سخن گفت و افزود: برگزاری بیش از 15 هزار کنگره شهید و بیش از صدها عنوان کتاب و سیره شهدا از جمله این موارد است.

نقدی با اشاره به فتنه‌افکنی بزرگی که دشمن در دستور کار خود قرار داده است به تشکیل جبهه بزرگ بسیجیان در برابر آن اشاره و خاطرنشان کرد: این هفته شاهد افتتاح اولین شبکه اطلاع‌رسانی گسترده و مستقل از اینترنت خواهیم بود که با خط‌شکنی بسیجیان صورت می‌گیرد.

وی گفت: این حرکت بسیجیان پاسخی به کسانی است که آیه یاس می‌خوانند و بسیج ثابت کرد که این کار شدنی است؛ اگر با امکانات محدود بسیجیان موفق به راه‌اندازی این شبکه شده‌اند پس با امکانات گسترده دیگر مسئولان می‌توان مردم را از شبکه‌ اطلاع‌رسانی برخوردار کرد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: اگر انرژی هسته‌ای حق مسلم ماست داشتن یک شبکه اطلاع‌رسانی با اتکا به توانایی‌های بومی حق مسلم‌تر ما است و امروز متخصصان ما خود مدیریت این شبکه را برعهده دارند و کار را به دست بیگانه نسپردند.

وی با رد اینکه حضور بسیج امروز محدود به عرصه‌های ذکر شده است٬ تصریح کرد: در عرصه جهاد اقتصادی و اقتصاد مقاومتی بیسجیان با همان امکانات محدودی که در اختیار دارند حرکت بزرگی را آغاز کرده‌اند.

نقدی راه‌اندازی هزار و 500 واحد تولیدی در سال گذشته در راستای کمک به دولت را مورد اشاره قرار داد و گفت: امسال نیز برای 40 هزار واحد برنامه‌ریزی شده است که این هفته شاهد افتتاح 20 هزار واحد آن خواهیم بود که نمونه‌ای از کار و مدیریت جهادی است.

وی از راه‌اندازی 2 هزار و 400 سالن ورزشی در همه نقاط کشور به عنوان پاسخی به مطالبه مقام معظم رهبری یاد کرد و با اشاره به اینکه امسال نیز هزار سالن دیگر در این عرصه افتتاح خواهد شد٬ بیان داشت: به خاطر همین کارآمدی و حضور بسیج در همه عرصه‌هاست که دشمن پس از ولایت این نهاد را مورد آماج دشمنی‌های خود قرار داده است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: پاسخ بسیجیان به دشمن این است که ما مرد جنگیم چه جنگ سخت و چه جنگ نرم؛ بسیجیان جنگ سخت را مشق کرده‌اند و ان شالله در عرصه جنگ نرم هم حماسه‌ای بزرگ خلق خواهند کرد.

 

کد N590621