سردار نقدی در پیش از خطبه‌های نمازجمعه تهران:

بسیج امروز به یک الگوی منحصر به فرد و بی‌نظیری در دنیا تبدیل شده است

سیاست امنیتی و دفاعی

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: بسیج امروز به یک الگوی منحصر به فرد و بی‌نظیری در دنیا تبدیل شده است.

به گزارش خبرنگار مهر سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران با بیان اینکه امروز ملت ما از برکات بی‌پایان مجموعه الهی بسیج برخوردار است، گفت: بسیج بزرگترین هدیه‌ای بود که امام(ره) به امت اسلام و همه آزادیخواهان بشر هدیه کرد.

وی با بیان اینکه امروز ملت ما از برکات بی‌پایان این هدیه الهی برخوردار است، افزود: ملت ما از فیض وجود این جمع عظیم و مخلص، پیروزی‌های بزرگی را نصیب خود ساخته‌ است و همین نعمت امنیت از برکات بسیج است که امروز شاهد آن هستیم.

سردار نقدی با اشاره به درگیری‌ها و خونریزی‌ها در کشورهای همسایه گفت: در دنیای اطراف ما درگیری و خونریزی جریان دارد و در کشورهای مختلف و زورگویان هرگاه اراده می‌کنند مظلومان را هدف قرار می‌دهند، اما ملت ما در این میان از نعمت آرامش برخوردار است. کشور ما با امنیت بی‌نظیر مسیر رشد خود را طی می‌کند و این تنها یکی از دستاوردهای مجموعه عظیم بسیج است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با طرح سوالی ادامه داد: زمانی که شما در مقابل قدرت‌های مستکبر قد علم می‌کنید باید نیرویی داشته باشید که بتواند با قوای آنها توازن برقرار کند، آیا ما تجهیزات آمریکای پلید و اروپای جنایتکار را داریم که توانسته‌ایم مانع تجاوز آنها شویم؟

وی با پاسخ منفی به این سوال افزود: این طور نیست. ما حتی دو درصد آن‌ها هم امکانات نداشتیم.

سردار نقدی وجود بسیج و گوش سپردن به فرامین رهبری را عامل صلابت ایران خواند و گفت: سوال این است که  چرا آنها جرات نمی‌کنند به کشور ما حمله کنند؟ همین وجود بسیج و مردم آگاهی است که ما را در کنار هم قرار داده و مردم چشمانشان به فرمان رهبری است و همین قدرت امروز با صلابت ایستاده است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به فرهنگ بسیجی، آن را عامل بیرون راندن صهیونیست‌ها از لبنان و پیروزی مردم غزه دانست و گفت: بزرگ‌ترین ارتش‌های دنیا در غزه زمین‌گیر شد یا مردم لبنان در مقابل اشغال پایتخت‌شان موفق به بیرون راندن صهیونیست‌ها شدند، دلیل این امر درس گرفتن از فرهنگ بسیج است.

سردار نقدی با بیان این مطلب که صلابت امروز را مدیون بسیجیان دیروز هستیم، گفت: امروز دشمن می‌داند در کشورمان با چنین نیروهای الهی مواجه هستند و جرأت جسارت به کشورمان را ندارند.