۰

توصیف معاون وزیر خارجه روسیه از مذاکره با ایران: فضا سخت و پرتنش است/ درباره تمدید صحبتی نشده

  • ۳بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

نسیم آنلاین نوشت:

ریابکوف گفت: مذاکرات در فضایی سخت و پرتنش در حال برگزاری است. معاون وزیر خارجه روسیه گفت: ما امروز فرصت نادری برای مذاکرات هسته‌ای ایران داریم. هیچ یک از شرکت‌کنندگان در مذاکرات ایران و ۱+۵ تاکنون درباره تمدید گفتگوها صحبت نکرده‌اند.


به گزارش ایتارتاس، رئیس هیات روسیه در مذاکرات هسته‌ای گفت: اکنون لحظه بسیار حیاتی است و از دست دادن این فرصت اشتباه بزرگی است و پیامدهای پیچیده‌ای خواهد داشت.
او گفت: من اطلاع دقیقی درباره حضور وزرای خارجه 1+5 ندارم؛ مشکل اینکه چه کسی روسیه را در مرحله تکمیلی مذاکرات نمایندگی خواهد کرد، حل نشده است و این تصمیم مبتنی بر آن است که در اینجا(وین) چه اتفاقی خواهد افتاد
دیپلمات روس همچنین گفت: هرگونه توافق جدید(موقت) به هماهنگی نیاز دارد چرا که مشکلات و مسائل موجود اگر توافق دائمی یا موقت باشد، یکسان است و نامشخص است که چطور توافق حد وسط(موقت و نه دائمی) چطور در لحظه آخر قابل هماهنگی است؟ این موضوع نگرانی اصلی ما است و از همه می‌خواهیم بحثهای ثانویه و حاشیه‌ای را کنار گذاشته و به آنچه برای اتخاذ تصمیمات سیاسی ضروری است، فکر کنند؛ چیزی که به شدت به آن نیاز وجود دارد.

 

45231

 

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.