فواد معصوم در دیدار با داوود اوغلو:امنیت و ثبات عراق بر امنیت ترکیه و منطقه تاثیر می‌گذارد

رئیس‌جمهور عراق در دیدار با نخست‌وزیر ترکیه در بغداد تصریح کرد: امنیت و ثبات عراق بر امنیت ترکیه و منطقه تاثیر می‌گذارد.

رئیس‌جمهور عراق در دیدار با نخست‌وزیر ترکیه در بغداد تصریح کرد: امنیت و ثبات عراق بر امنیت ترکیه و منطقه تاثیر می‌گذارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری سومریه‌نیوز، فواد معصوم، رئیس‌جمهوری عراق در دیدار با احمد داوود اوغلو، نخست‌وزیر ترکیه در بغداد تاکید کرد: ما می‌خواهیم روابط خود را با همسایگانمان گسترش دهیم. عراق و ترکیه روابط تاریخی مشترکی با هم دارند و اگر این روابط پیشرفت داشته باشد تاثیر مثبتی بر منطقه خواهد داشت و موجب تحقق منافع مشترک دو کشور می‌شود.

وی گفت: ما خواهان همکاری بیشتر با ترکیه در تمامی زمینه‌ها به ویژه همکاری در زمینه مقابله با تروریسم هستیم چراکه در حال حاضر عراق با خطر تروریست‌های داعش مواجهند و امنیت و ثبات عراق بر امنیت ترکیه و منطقه تاثیر می‌گذارد.

اوغلو نیز تاکید کرد: پیوندهای تاریخی مشترک میان عراق و ترکیه ما را ترغیب می‌کند تا همواره برای پیشرفت این روابط در تمامی زمینه‌ها تلاش کنیم.

وی بر لزوم اجرایی کردن توافقنامه همکاری استراتژیک که سال 2009 میان عراق و ترکیه امضا شد، تاکید کرد.

در همین راستا سلیم جبوری، رئیس پارلمان عراق نیز در دیدار با داوود اوغلو تصریح کرد: خطر داعش روز به روز بیشتر می‌شود برای همین باید همگان نقش تکاملی را برای مقابله با تروریسم ایفا کنند. هیچ‌کدام از ما نمی‌تواند منتظر بماند بلکه باید با همکاری همگان به مسوولیت خود عمل کند.

وی افزود: دولت ترکیه باید نقش مهم‌تری را در زمینه حمایت از آوارگان عراق و مبارزه با تروریسم ایفا کند.

جبوری خاطرنشان کرد: عراق و ترکیه می‌توانند نیروی مشترکی با هم بسازند و برای مقابله با تروریسم و افکار تکفیری با هم همکاری کنند.

وی ادامه داد: ما به خوبی تمایل مسوولان ترکیه را برای حمایت از عراق در این مرحله درک می‌کنیم.

احمد داوود اوغلو به همراه هیئتی بلندپایه روز پنجشنبه وارد بغداد شد.

انتهای پیام

کد N590156