روزنامه عراقی: سرکرده داعش توسط یک تیم پزشکی اسراییلی مداوا شد

ایرنا نوشت:

روزنامه 'المشرق'عراق نوشت: عملیات مداوای 'ابوبکرالبغدادی' سرکرده گروه تروریستی داعش زیر نظر یک تیم پزشکی اسراییلی انجام شده است.

روزنامه 'المشرق' روزپنجشنبه افزود: یک تیم پزشکی رژیم صهیونیستی که پس از زخمی شدن سرکرده داعش توسط نیروهای هوایی عراق، به همراه یک گروه از کماندوهای این رژیم ،وارد عراق شده بودند درساختمان کنسولگری ترکیه درموصل بر مداوای 'ابوبکرالبغدادی' نطارت داشته اند.

به نوشته این روزنامه، البغدادی به شدت توسط سازمان اطلاعات نظامی عراق زیرنظر بود و همه تحرکات وی رصد می شد و کاروان وی که برای نشست با دیگر فرماندهان داعش به سمت شهرمرزی 'قائم' درحرکت بود مورد هدف قرارگرفت.

المشرق به نقل از منابع آگاه اضافه کرد: دراین حمله البغدادی به شدت زخمی شد و به سرعت به ساختمان کنسولگری ترکیه درموصل منتقل شد و یک تیم پزشکی اسراییلی که با یک هواپیما وارد پایتخت یکی از کشورهای همسایه شده بود با حضور در موصل وی را عمل کرد.

براساس این گزارش منابع آگاه اعلام کرده اند، سرکرده داعش که به شدت از ناحیه شکم و کتف زخمی شده است برای درمان تکمیلی به یکی از کشورهای همسایه عراق منتقل می شود.

وزارت کشور عراق یکشنبه (18آبان) با تایید خبر زخمی شدن البغدادی اعلام کرد که وی در حمله گروه 'عقاب های اطلاعاتی' که یک گروه رزمی وابسته به شاخه امنیتی وزارت کشور عراق است زخمی شده است.

یک مقام امنیتی نیز گفت: گروه 'عقاب های اطلاعاتی' با انجام یک حمله به محل تجمع سرکردگان تروریست ها توانستند 'ابوبکرالبغدادی' و بسیاری از فرماندهان بلند پایه این گروه تروریستی را زخمی کنند.

گروه تروریستی داعش نیز زخمی شدن سرکرده خود را تایید کرده ولی از آن زمان تاکنون خبرهای ضد و نقیضی از سرنوشت سرکرده داعش منتشرشده است.

4949

کد N589787