دستور کار کمیسیون های تخصصی مجلس؛

طرح آزادسازی معامله سهام عدالت در بورس/ اعضای کمیسیون اجتماعی از سایت هسته‌ای فردو و نطنز بازدید می کنند

سیاست مجلس

طرح آزادسازی معامله سهام عدالت در بورس، بازدید اعضای کمیسیون اجتماعی از سایت هسته‌ای فردو و نطنز، بررسی طرح نظام جامع رسانه‌های همگانی در کمیسیون فرهنگی مجلس از مهمترین دستور کار های کمیسیون های مجلس شورای اسلامی است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی هفته آینده بررسی طرح های حوزه های مربوطه را در دستور کار دارند و بازدید اعضای کمیسیون اجتماعی از سایت هسته‌ای فردو و نطنز و طرح آزادسازی معامله سهام عدالت در بورس از مهمترین دستور کارهای کمیسیون های مجلس شورای اسلامی است.

بر اساس این گزارش، اعضای کمیسیون حمایت از تولید ملی مجلس روز دوشنبه ادامه گزارش نحوه رسیدگی به سیاستهای اقتصاد مقاومتی و قوانین متناظر آن و نحوه اجرائی شدن آنها را مورد بحث و بررسی قرار می دهند.

وزرای نفت و نیرو سه‌شنبه هفته آینده به ترتیب برای پاسخ به سوالات حمیدرضا عزیزی‌فارسانی نماینده اردل و فارسان و نیز 6 نفر از نمایندگان در کمیسیون کشاورزی حاضر خواهند شد.

همچنین در ادامه جلسه این کمیسیون  ادامه رسیدگی به طرح آزادسازی معامله سهام عدالت در بورس در دستور کار اعضای کمیسیون قرار دارد.

اعضای کمیسیون انرژی مجلس در جلسه یکشنبه هفته آینده ،بررسی تأمین زمستانی نیروگاههای کشور با حضور مسئولین وزارتخانه‌های نفت، نیرو ، معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور، دیوان محاسبات کشور و مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی را در دستور کار خود دارند.

 اعضای کمیسیون همچنین در روز دوشنبه سوال هشت نفر از نمایندگان از وزیر نفت را در برنامه کاری خود دارند و وزیر نیرو نیز در این جلسه برای پاسخگویی به سوالات 14 نفر از نمایندگان در کمیسیون حاضر می‌شود.

علاوه بر این در روز سه‌شنبه بررسی آلودگی محیط زیست در منطقه پارس جنوبی با حضور کارشناسان و مسئولین محترم وزارت نفت، سازمان محیط زیست، سازمان انتقال خون ایران، سازمان منطقه ویژه پارس جنوبی سازمان ملی استاندارد ایران، سازمان بازرسی کل کشور و مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در برنامه کاری کمیسیون خواهد بود.

اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس یکشنبه هفته آینده بررسی طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر (مواد ارجاعی از صحن علنی مجلس) را در برنامه کاری خود دارند و در ادامه این جلسه طرح نظام جامع رسانه‌های همگانی را در دستور کار اعضای کمیسیون قرار دارد.

همچنین روز سه شنبه اعضای کمیسیون آموزش مجلس بررسی موضوع پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی در دانشگاههای دولتی و آزاد با حضور سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و مسؤولین گسترش آموزش عالی و رؤسای مراکز آزمون را در دستور کار خود خواهند داشت.

 علاوه بر این محمد فرهادی وزیر پیشنهادی علوم یکشنبه هفته آینده به منظور ارائه برنامه‌های خود به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خواهد رفت.

اعضای کمیسیون قضایی مجلس در جلسه یکشنبه هفته آینده پس از بررسی طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر(مواد ارجاعی از صحن علنی به کمیسیون) بررسی طرح اصلاح مواد (4) و (19) قانون روابط موجر و مستأجر سال1356 را مورد بحث و بررسی قرار خواهند داد.

اعضای کمیسیون قضایی همچنین در جلسه روز سه‌شنبه هفته آینده  بررسی سؤال منصور حقیقت‌پور نماینده اردبیل از وزیر دادگستری را در برنامه کاری خود دارند و نیز در این جلسه تقاضای تحقیق و تفحص تعدادی از نمایندگان از سازمان زندانها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس یکشنبه هفته آینده (دوم آذرماه 93) ادامه بررسی طرح یک‌فوریتی الحاق یک تبصره به ماده(5) قانون گزینش معلمان را در دستور کار خود دارند و بررسی طرح یک‌فوریتی بازنگری مقررات اداری و استخدامی شهرداریها و دهیاریهای کشور از دیگر برنامه‌های کمیسیون در این جلسه خواهد بود.

کمیسیون اجتماعی در روز سه‌شنبه چهارم آذرماه نیز بررسی طرح الحاق یک تبصره به ماده(190) قانون مقررات استخدامی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مصوب 1370 را در دستور کار خود خواهد داشت و تحقیق و تفحص از عملکرد اتاق تعاون جمهوری اسلامی ایران از دیگر برنامه‌های کمیسیون در روز سه‌شنبه است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در روز سه‌شنبه به منظور پاسخ به سوالات 17 نفر از نمایندگان در کمیسیون اجتماعی حاضر می‌شود.

اعضای کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس در روز یکشنبه دوم آذرماه 93 بررسی طرح اصلاح موادی از قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران را در دستور کار خود دارد و نیز در این جلسه ادامه طرح اصلاح موادی از قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوب 1375 و اصلاحات بعدی آن در کمیسیون مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

همچنین اعضای کمیسیون در جلسه روز سه‌شنبه چهارم آذر ماه 93 ادامه بررسی طرح اصلاح موادی از قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوب 1375 و اصلاحات بعدی آن را در دستور کار خود دارد.