کمالوندی در واکنش به ادعاهای مجدد آمانو:

گزارش آمانو حرف جدیدی ندارد/ ما به آژانس اتمی اطلاعات بیشتری دادیم

سیاست سیاست خارجی

سخنگوی آژانس انرژی اتمی با اشاره به ادعاهای مجدد آمانو و گزارش آژانس درباره عدم پاسخگویی ایران به آژانس گفت: این گزارش نیز مربوط به گزارش قبلی است و فرقی با آن ندارد.

بهروز کمالوندی سخنگوی آژانس انرژی اتمی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به ادعاهای مجدد آمانو و گزارش آژانس درباره عدم پاسخگویی ایران به آژانس گفت: این گزارش نیز مربوط به گزارش قبلی است و در واقع به دیدارهای اخیر اشاره نکرده است.

وی با تاکید بر اینکه این گزارش با گزارش قبلی فرقی ندارد، گفت: این گزارش کوتاهی است و به اقدامات برنامه مشترک و موضوعات گذشته اشاره دارد.

کمالوندی ادامه داد: ما به آژانس اطلاعات بیشتری دادیم اما آژانس می خواهد موضوعات جدیدی مشخص شود. این گزارش حرف جدیدی ندارد و عین گزارش دو هفته پیش است.

به گفته سخنگوی آژانس انرژی اتمی، آزانس تاکید دارد به موضوعات جدید پرداخته شود و ما نیز اعلام کرده ایم باید موضوعات در حال اقدام بررسی شود.

به گزارش مهر، یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز پنج‌شنبه در بیانیه مقدماتی خود در نشست فصلی شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی در خصوص ایران مدعی شد که ایران نتوانسته توضیحات لازم درباره تحقیقات انجام شده درباره ابعاد احتمالی بمب اتمی را ارائه کند در حالی‌که ایران و شش کشور جهان به سمت ضرب‌الاجل تعیین شده برای دستیابی به توافق جامع نزدیک می‌شوند.

وی در ادامه اعلام کرد که آژانس هنوز قانع نشده است و ایران نتوانسته توضیحات لازم به آژانس درباره ایجاد شفافیت درباره اقدامات عملیاتی ارائه کند.