چین تلاش‌های جامعه جهانی برای مقابله تروریسم سایبری را خواستار شد

شرکت‌کنندگان در کنفرانس جهانی اینترنت که در چین برگزار شد، خواهان آن شدند که جامعه بین‌المللی تلاش‌ها برای مقابله با تروریسم را در حوزه سایبری دوچندان سازد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری ایتارتاس، چنگ لینگ، رییس دانشگاه امنیت عمومی چین گفت: اینترنت نه تنها امکانی جدید برای ارتباطات برای بشریت فراهم آورده بلکه در عین حال جامعه انسانی را به شدت تحت تاثیر قرار داده است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: با این حال اینترنت به ابزاری جدید برای فعالیت‌های تروریستی تبدیل شده و از آن به عنوان وسیله‌ تبلیغاتی توسط افراط‌گرایان استفاده می‌شود.

رییس دانشگاه امنیت عمومی چین ادامه داد: آنها اعضای جدیدی را با استفاده از اینترنت استخدام می‌کنند و دست به حملات سازمان یافته تروریستی می‌زنند.

وی اعلام کرد: در چنین شرایطی اولویت اصلی برای جامعه بین‌المللی این است که تلاش‌هایش را برای مقابله با تروریسم سایبری افزایش دهد.

رییس دانشگاه امنیت عمومی چین ادامه داد: به عنوان نخستین گام در مقابله با تروریسم سایبری کشورها باید به این توافق برسند که تروریسم در فضای سایبری وجود دارد و پس از آن کشورهای مختلف باید چارچوبی قانونی برای مقابله با فعالیت‌های تروریستی در فضای سایبری ایجاد کنند و در پی استفاده از فناوری‌های بازدارنده در این راستا باشند.

وی همچنین بر اهمیت ایجاد مکانیزم‌های بین‌المللی برای مقابله با تروریسم سایبری و به وجود آوردن فضای همکاری میان کارشناسان در این راستا را مورد تاکید قرار داد.

انتهای پیام

کد N589605