سازمان ملل :

جنگ داخلی اوکراین 14 هزار کشته و مجروح داشته است

بین الملل اروپا

سازمان ملل اعلام کرد از زمان آغاز درگیری های داخلی در اوکراین تا کنون بیش از 4 هزار نفر کشته و تقریبا 10 هزار نفر مجروح شده اند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشا تودی، در درگیری های شرق اوکراین که از ماه آوریل آغاز شده تا کنون 4 هزار و 317 نفر کشته شده اند. این درگیری ها که همچنان بین ارتش اوکراین و جدایی طلبان مناطق شرقی این کشور ادامه دارد، 9 هزار و 921 نفر نیز مجروح شده اند.

گزارش نهاد حقوق بشری سازمان ملل حاکی است بیش از 900 نفر از قربانیان، از زمان برقراری آتش بس در پنجم سپتامبر جان خود را از دست داده اند. این در حالی است که به دلیل شدت درگیری ها شمار آوارگان از 275 هزار و 489 نفر در ماه سپتامبر به 466 هزار و 829 نفر در ماه نوامبر افزایش یافته است.

روز گذشته "آرسنی یاتسنیوک" نخست وزیر اوکراین در جلسه هیئت دولت گفت کی یف با جدایی طلبان که وی آن ها را تروریست های حامی روسیه نامید، مذاکره مستقیم انجام نخواهد داد.

وی همچنین خواستار پایبندی روسیه به توافقات آتش بس مینسک شد. اظهارات نخست وزیر اوکراین پس از آن مطرح شد که روسیه از کی یف خواست تا با جدایی طلبان شرق به صورت مستقیم مذاکره کند.