وزیر کشور در دفتر امام جمعه همدان:

اختلاف واقعی ایران با غرب در ارزش‌های اسلامی است

دولت

اشائه فرهنگ در جامعه کوچک وظیفه همه است و نگاه مردم دنیا به ایران است که چه حکومتی است که ۳۶ سال آمریکا و متحدان علیه این کشور هستند و نوید چند روزه فروپاشی می‌دادند.

وزیر کشور با تاکید براینکه اختلاف واقعی ایران با غرب در ارزش‌های اسلامی است، گفت: استکبار مقوله ای به نام اسلام را بر نمی‌تابند. به گزارش ÷ایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ وزیر کشور با تاکید براینکه اختلاف واقعی ایران با غرب در ارزش‌های اسلامی است، گفت: استکبار مقوله ای به نام اسلام را بر نمی‌تابند.

به گزارش ایلنا، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور که برای شرکت در اختتامیه همایش سرمایه گذاری همدان عصر چهارشنبه وارد همدان شده است، با حضور در نشست شورای فرهنگ عمومی که در دفتر امام جمعه همدان برگزار شد، با اشاره به اینکه مباحث و موضوعات دقیقی در بخش فرهنگ مطرح است، بیان داشت: همه می‌دانیم فرهنگ چیست و با ابعاد آن آشناییم که واقعا مسئله ای پیچیده است.

وی بیان داشت: رهبری در سه مقطع رویکردهای کلان فرهنگی را مطرح کردند که مبنای همه کارها باید قرار گیرد که در آن صورت شرایط بهتر از اکنون می‌شود اما حال نیز شرایط کشور به نسبت رویدادهای منطقه جای شکر دارد.

وزیر کشور با بیان اینکه رهبری با تببین موضوع تهاجم فرهنگی یک تنه آن را تبدیل به یک جریان کردند، اذعان داشت: برخی روشنفکران با این مقوله به نوعی برخورد کردند که مگر چیزی به نام تهاجم فرهنگی نیز وجود دارد اما بعد از آن همه متوجه شدند که واقعی است.

وی با اشاره به طرح موضوع تغییرات اجتماعی از سوی رهبری در سالهای قبل، افزود: تغییرات اجتماعی بحثی پیچیده و فنی است و رهبری باز هم آن تغییرات امروز را پیش بینی می‌کرد اما آن گونه که باید، عمق آن در جامعه درک نشد.

فضلی ادامه داد: رهبری به طور ریز وارد بخش‌های مختلف سبک زندگی شده‌اند و آنچه امروز همه دنیا با آن مواجه است بحث ارزش‌ها است چراکه فرهنگ مجموعه ای از باورها و خلقیات اجتماعی است کمااینکه بسیاری از ملت‌ها در تاریخ بودند اکنون اما نیستند چرا که ریشه قوی نداشتند.

وی با اشاره به اینکه جنگ واقعی بین ارزش‌های فرهنگ مادی که در بلوک غرب تجلی است به نام ارزش‌های لیبرالی در مقابل ارزش‌های دینی است، اذعان داشت: اختلاف ما باغرب ظاهرا انرژی هسته ای و مباحث سیاسی است اما اختلاف و مخالفت واقعی ما با غرب درارزش های دینی و اسلامی است.

وزیر کشور افزود: استکبار مقوله ای به نام اسلام را بر نمی‌تابند و پس از ۸۰ سال مبارزه با سوسیالست و تعبیر دهکده جهانی، برای آنان قابل قبول نیست که در اواخر حکومت سوسیالیست تفکر دینی با ارزش‌های دینی با ملت مقاوم و مستحکم به نام ایران که آثار ایرانیت و اسلامیت را داشت یک جریان شد و برای آنان درک این موضوع سخت بود.

رحمانی فضلی با اشاره به فشارهای دشمن در ۳۶ سال گذشته افزود: اعتقادت ما همچنان مانند روزهای اول انقلاب است و عطر اسلام و دیانت و هدایت فراگیر مطرح است و هر کاری توانسته‌اند در مقابل ملت ایران کرده‌اند اما در تمام منطقه همه مردم به دنبال ارزش‌های دینی هستند و حتی این موضوع به دنیای مسیحیت نیز رسیده است.

وزیر کشور اذعان داشت: اشائه فرهنگ در جامعه کوچک وظیفه همه است و نگاه مردم دنیا به ایران است که چه حکومتی است که ۳۶ سال آمریکا و متحدان علیه این کشور هستند و نوید چند روزه فروپاشی می‌دادند.

رحمانی فضلی با اشاره به اینکه ارزش‌های دینی مورد توجه جهان است، بیان داشت: آنچه ما را عزت می‌بخشد فرهنگ است و باید همه تلاش خود را برای اعتلای فرهنگ اسلامی و ایرانی بکار گیریم و باید بدانیم کارهای بزرگ‌تری در پیش رو داریم و خود را کوچک ندانیم و بدانیم که ایران در قله توجه جهانیان قرار دارد.

کد N589408